Zápas odstartovali lépe domácí, kteří se ve 4. minutě dostali díky kanonýrovi Kroutilovi do vedení, když se prosadil ranou pod břevno. Domácí tlačili, vytvářeli si šance, ale buď byl na místě výborný Kabele, nebo měl dobře postavené tyče. A tak se na druhé straně v 10. minutě prosadil po pěkné individuální akci Hamouz a vyrovnal na 1:1. Vcelku brzy se oba celky dostaly na pět faulů, a tak bylo k vidění několik „devítek“. Nejprve se neprosadil hostující Kabele, aby o chvilku později vychytal kanonýra Kroutila. Ale domácí snajpr při dalším kopu již nezaváhal a poslal Slaný do vedení. Jenže v závěru nejprve Kabele z další „devítky“ srovnal a v úplném závěru poločasu poslal P. Tvrz hosty do vedení – 2:3.

Do druhého poločasu vstoupili rakovničtí futsalisté nekoncentrovaně, dopouštěli se zbytečných ztrát a domácí během pár minut čtyřmi brankami otočili skóre – 6:3. Až poté se hosté probudili a brankami Tvrze a Vilda snížili na 6:5. Domácí nejprve opět odskočili na dvoubrankový náskok, aby Doležal opět snížil – 7:6. Hosté zkusili power play, ale ihned po zbytečné ztrátě míče inkasovali poosmé. V závěru ještě domácí navýšili na 9:6 a za hosty korigoval na konečných 9:7 John.

„Opět jsme měli problém se sejít. Přesto jsme předvedli po delší době solidní výkon a ještě minutu před koncem živili naději na bodový zisk,“ uvedl po utkání nehrající kapitán rakovnického mužstva Lukáš Beneš. „Všem děkuji, že v panujícím počasí na utkání dorazili. Stejný výkon musíme podat i příští pátek proti MCE Slaný, kde se hraje o pomyslných šest bodů. Tento zápas musíme bezpodmínečně zvládnout,“ přeje si Beneš.

Příští utkání sehrají hráči Atlanticu v pátek 8. února od 20.30 hodin na Stochově proti MCE Slaný. (md)

Slaný – Atlantic Rakovník 9:7

Branky Atlanticu: P. Tvrz 2, Hamouz, Kabele, Vild, Doležal, John. Poločas: 2:3.
Atlantic Rakovník: Kabele – Hamouz, Doležal, Vild – John, Vávra, P. Tvrz.