Jejich absence se na konečném výsledku také projevila, když Atlantic především díky nepovedené desetiminutovce v druhé části prohrál s Benešovem 4:6.

Arsenal Benešov – Atlantic Rakovník 6:4 (0:2)

Zatímco v posledním utkání v rakovnické hale Atlantic na svého soupeře vlétl, tentokrát tomu bylo zcela opačně. Arsenal od počátku napadal rakovnickou rozehrávku a aktivitou si vytvářel řadu šancí, které ovšem bravurně zneškodnil brankář Kabele. Atlantic se ke své první střele dostal až v 10. minutě, kdy Sklenku ovšem skvěle vychytal domácí brankář.

Také čtěte: Rok 2030: Dálnice spojí Prahu a Karlovy Vary

Ve 12. minutě hosté parádně zakombinovali a Jirásek zakončil do prázdné branky – 0:1. Domácí však byli nadále aktivnější a naděje rakovnických hráčů držel neskutečný Kabele v brance. V 17. minutě se hosté dostali do dalšího ojedinělého útoku a odražený míč poslal do branky pohotový Polák, který akci výborně doplnil náběhem z druhé vlny – 0:2. Výsledek po prvním poločase vůbec nebyl odrazem toho, jak to na palubovce vypadalo.

Druhý poločas nabídl stejný obraz jako první dějství. Rozdíl byl však v proměňování šancí domácím týmem. Hned po minutě hry Šindelář střelou z dálky snížil – 1:2. Po této brance nastal dlouhý útlum Rakovnických, kteří pouze bránili. Útlum trval deset minut, během nichž se Benešovští dostali až do vedení 5:2. Po páté inkasované brance začali hrát hosté power play a ve 33. minutě Kabele bombou do šibenice snížil – 5:3. Kontaktní branku vstřelil v 35. minutě Polák znovu při power play – 5:4.

Atlantic se nadechoval k obratu, ale ve 38. minutě naděje zhasla, neboť Severin fauloval unikající domácí hráče a obdržel druhou žlutou kartu, která znamenala červenou kartu a vyloučení. Atlantic hrál pouze ve třech hráčích a domácí tým přesilovku využil – 6:4. Rakovník už se poté nezvládl brankově prosadit a připsal si nečekanou, leč zaslouženou prohru.

Nepřehlédněte: Koch: Honza Suchopárek se mnou hrál ve školním týmu. Pojí nás velké přátelství

„Utkání se mi hodnotí velice těžce, protože jsme si přijeli pro tři body, ale bohužel máme nulu. Musím podotknout, že vítězství domácích je zasloužené. Byli živější, aktivnější, zkrátka byla z nich cítit větší chuť po vítězství. Týmy ze shora budou hrát spolu mezi sebou, proto je pro nás velká škoda, že jsme nebodovali," smutnil po prohře technický vedoucí Atlanticu Marek Tvrz.

Atlantic: Kabele – Severin, Polák, Sklenka – R. Hamouz, Jirásek, Mates, P. Tvrz.
Trenéři: Adam Doležal a Tomáš Rendl.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod