V první směně byli na pálce první hráči Red Crayfish, ale po třech rychlých outech, když se ani jeden běžec nedokázal dostat na první metu, šli do pole bránit. Stejně tak dopadli i hráči Tempa, a tak po první směně bylo skóre 0:0.

Druhá směna byla z obou stran téměř totožná, a to jak z pohledu povedených odpalů, tak i z pohledu bodů 0:0. Třetí i čtvrtá hra se oběma týmům sice již povedla útočněji lépe, avšak k bodům to opět nevedlo ani na jedné straně. Zápas měl v tuto chvíli velmi rychlý spád a začala se hrát pátá směna, do které nastoupili hráči Red Crayfish na pálku znovu jako první.

Ti se již nechtěli smířit s nulou na svém kontě a jejich útok byl o poznání razantnější. To vedlo k několika povedeným odpalům a hlavně k prvním bodům v zápase. Na pálce se nakonec otočilo šest hráčů, což vedlo ke třem bodům – 0:3. Na dohrávku směny však nastoupili také Pražané a ani těm se jejich nulové skóre nelíbilo. I oni se velmi zlepšili na pálce a stejným počtem pálkařů a hlavně počtem bodů srovnali na 3:3.
Šestá směna byla opět velmi vyrovnaná, když si body připisovaly oba týmy. Rakovnickým se povedl doběh jeden, avšak hráčům Tempa se povedlo skórovat hned dvakrát a ujali se vedení 5:4.

V sedmé směně rakovničtí hráči pokračovali ve svém útoku a znovu si mohli připsat na své skóre jeden bod. Baseballisté Tempa vyšli naprázdno – 5:5.

Zápas se tak blížil do koncovky, kde je každý bod velmi důležitý, a proto v osmé hře to byla znovu bodová přestřelka. Nejprve útočili Rakovničané, kteří opět dobře pálili a stejně jako ve hře páté se vystřídalo pálkařů šest a na konto „červených raků“ přibyly tři body.
Tento zápas byl však naprosto vyrovnaný a hráči Tempa odpověděli naprosto stejnou mincí a srovnali skóre na 8:8.

Devátá směna proto ani nemusela být poslední, protože remíza v baseballe neexistuje. Nicméně hráči Rakovníka chtěli i deváté vítězství v sezóně. I v deváté směně jednou bodovali a ujali se vedení 8:9. Dohrávku však měli domácí a těm se povedl vítězný obrat zápasu, když nejprve jedním doběhem srovnali a následně dalším povedeným odpalem do zadního pole získali rozhodující desátý bod a tím celé utkání ve svůj prospěch při skóre 10:9.

„Tato sezóna je pro nás i přes tuto prohru naprosto skvělá, když po jarní části celou soutěž vedeme s bilancí osm výher a pouze dvou proher. Proto i nadále živíme šanci tuto soutěž vyhrát i celkově a pokusit se hrát baráž o Českomoravskou ligu, naší druhou nejvyšší soutěž,“ pochvaloval si trenér Rakovníka Tomáš Pícha.

Red Crayfish: Pícha, Hajný, Podpěra, Klatovský Křikava, Šindelář, Kučera, Hurdálek, Tejk.

JIŘÍ KŘIKAVA