Stříbrné Superpoháry jsou celkem čtyři po celé ČR a z každého z nich postoupí čtyři nejlepší týmy do Zlatého Superpoháru, kde se k nim ještě přidá osm mezinárodních týmů.

Do rakovnického kola se přihlásilo celkem sedm týmů: Beavers Chomutov, Joudrs Praha, SaBat Praha, Eagles Praha, SK Kotlářka, Tempo Titans Praha a domácí Nippers Rakovník. Týmy budou rozděleny do dvou základních skupin, které určí pořadí týmů pro závěrečné boje o umístění. K vidění tak bude hodně zajímavých zápasů v průběhu celého dne.

Pro hráče i návštěvníky bude také připraven bohatý doprovodný program. Hráči si budou moci ověřit své schopnosti při masters – dovednostních soutěžích. Ty mají čtyři disciplíny: nadhoz – soutěž v hodu na přesnost, odpal – test pálkařských dovedností, běh – rychlost oběhu všech met, souhra vnitřního pole – disciplína, která prověří souhru celého týmu. Pro všechny pak kromě občerstvení bude připravená roadshow, což je „klec", kde si návštěvníci můžou vyzkoušet odpaly, hody na přesnost a také si nechat změřit rychlost svého hodu radarem.

Vše startuje v neděli 25. května od 9:00 na fotbalovém hřišti u 3. Základní školy a finále by mělo začínat od 16:30. Celý turnaj bude probíhat pod dohledem hráčů Red Crayfish Rakovník, delegátů a rozhodčích České baseballové asociace a reportáž si dokonce přijede natočit ČT 4 Sport. Hráči Red Crayfish by tímto chtěli pozvat všechny, kteří by si chtěli zpříjemnit poslední květnovou neděli trochou baseballu.