„Proti Sadské šlo čistě o potvrzení papírových předpokladů, což se nám bez problémů podařilo. Od začátku jsme dominovali a díky snadnému rozjezdu už se nám pak dařilo jen navyšovat náskok. Jsem rád, že jsme dosáhli magické baskeťácké stovky," popsal sobotní duel rakovnický basketbalista Jaroslav Borský.

To v neděli se na rakovnické palubovce odehrával zcela jiný zápas. Poděbrady měly spolu s Mladou Boleslaví doposud na kontě jedinou porážku, Rakovničtí navíc nastoupili do utkání ve slabší sestavě. „Proti Poděbradům nám chybělo několik hráčů a nám nezbývalo, než se pokusit je překvapit. To se nám dařilo, když jsme dobře začali, hráli jsme ze skvělé obrany, čemuž odpovídá i počet obdržených košů."

V polovině utkání vedli Rakovničtí o 10 bodů, pak ale přišla jejich tradičně slabší třetí čtvrtina a soupeř šel poprvé do vedení. „Naštěstí jsme se v poslední čtvrtině vrátili k naší precizní obranné hře a duel zvrátili v náš prospěch. Všem hráčům patří velká poklona," dodal spokojený Jaroslav Borský.

TJ TZ Rakovník: M. Borský, J. Borský, Kaše, Kovář, Varšavský, Čech, Horník, Loula, Ptáček