Podle hrajícího trenéra TJ TZ Martina Borského byly oba duely jasnou záležitostí domácích. „Oba zápasy byly naprosto bezproblémové. Beroun hraje hrozně tvrdě a s ním je to spíš o úraz. Bojovali jsme hlavně s tím, abychom se nezranili, ale jinak jsme šli od začátku za vítězstvím.“ 


Béčko Berouna sice oba své úvodní duely vyhrálo, v Rakovníku ale tahalo od úvodního rozskoku za kratší konec. První čtvrtinu vyhráli rakovničtí borci 20:8 a v polovině duelu vedli již o patnáct bodů. Ve třetí části začali Berounští lehce kousat a malinko ukrojili náskok domácích na třináct bodů (46:33). Žádný obrat se ale nekonal, rakovničtí basketbalisté si došli pro výhru 60:42. „Přestože ve třetí části Beroun lehce dotahoval, neměl jsem o vítězství pochyb. Od začátku jsem klukům říkal, že Beroun nemá na to, aby nás zatlačil, spíš jsem uklidňoval kluky, aby neopláceli a dohráli zápas bez zranění,“ přiznal Borský. 


Duel s Příbramí byl ještě jednoznačnější. Domácí vedli po polovině již o 33 bodů a svůj náskok pak drželi až do konce, kdy se radovali z vítězství 81:46.

Chybí zkušenosti


Rakovničtí mladíci zatím na výhru v krajském přeboru stále čekají. Především prohra s béčkem Příbrami je může hodně mrzet, neboť soupeř byl určitě k poražení. „To byla škoda. Za Příbram hrají také mladí kluci a je to soupeř, se kterým by mohli něco uhrát,“ uvědomuje si Borský. 


Béčko nakonec padlo s Příbramí 45:60, když rozhodující náskok získali Příbramští ve druhé třetině, kterou vyhráli o dvanáct bodů.  Souboj s Berounem měl od úvodu jednoznačný průběh a zkušenější soupeř nakonec zvítězil o 33 bodů . „Beroun těžil z toho, že je váhově úplně někde jinde. Hráli hodně podkošově, aby si ty body uhráli, ale nemyslím si, že to bylo úplně marné. Mladí kluci dostávají za uši, ale alespoň sbírají zkušenosti,“ dodal Borský. 


TJ TZ Rakovník – BK Beroun B 60:42, TJ TZ Rakovník – BK Příbram 2000 B 81:46
TJ TZ Rakovník A: M. Borský, Kovář, J. Borský, Ptáček, P. Čech, J. Beneš, Horník, Polívka, Loula. 
TJ TZ Rakovník B – BK Příbram B 45:60, TJ TZ Rakovník B – BK Beroun B 37:70
TJ TZ Rakovník B: D. Čech, Kříž, Spilka, Pufr, D. Beneš, Steidl, Kolář, Kolařík, Černý, Š. Beneš, Mikeš, Kraus.