Především v Poděbradech se jednalo o velké drama, domácí totiž ještě v poslední čtvrtině vedli. Naopak béčko zůstává i nadále bez bodu, když stejným soupeřům jasně podlehlo. 

Duel v Poděbradech začali lépe hosté, kteří se po první čtvrtině ujali vedení 13:10. Druhá čtvrtina se ovšem mnohem lépe povedla domácím, kteří ji vyhráli 21:11. Rakovničtí poté zabrali a stáhli náskok soupeře na tři body, který nakonec v poslední části vymazali a došli si pro důležité vítězství 61:57. Nejlépe se v tomto duelu vedlo trojici Čech, Ptáček, Kovář, kteří zaznamenali shodně 17 bodů. 

Ani výhra v Sadské se nerodila dvakrát lehce. Po dvou čtvrtinách byl stav 36:34. Rozhodující náskok získali svěřenci hrajícího trenéra Martina Borského ve třetí části, kdy se ujali vedení 54:45. Náskok devíti bodů udrželi až do konce, kdy se radovali z výhry 71:60. Momentálně se drží na třetí příčce tabulky.

Béčko je stále bez bodu

Mnohem hůř si vede rezerva TJ TZ, která doposud ve stejné soutěži ještě nebodovala. Mladíci proti Sadské i Poděbradům neměli od úvodního rozskoku nárok. V Sadské padli 33:75, v Poděbradech dopadli ještě hůř, prohráli o šedesát bodů 28:88. 

TJ TZ Rakovník A: M. Borský, Kovář, J. Borský, Čech, Beneš, Horník, Polívka, Loula, Kaše, Picek. 
TJ TZ Rakovník B: D. Čech, Pufr, Beneš, Steidl, Kolář, Černý, Kraus, Kolařík.