V pátek odpoledne se dostavilo pracovní komando pořadatelů turnaje, aby zavěsilo (právě dodané) profesionální sítě nejen nad hřiště, ale i ve výšce po stranách, ukotvilo červené lajny do pískového brambořiště, ale nestačilo už ani trénovat, neboť první účastníci turnaje se již sjížděli. Do turnaje se nad původně přihlášených osm týmů nahlásilo dalších šest, a taková situace zamotala řediteli turnaje hlavu. Invaze zájmu jen potvrdila vysokou popularitu tohoto (i pro diváky) líbivého sportu a že zřejmě Koutek vykročil správným směrem, když nabídku ve sportovním vyžití ve svém areálu právě o plážový volejbal rozšířil. Ředitel turnaje, osvědčený Michal FX, se s invazí zájmu samozřejmě vypořádal (musel jen odhodit doposud láskyplně dodržovanou filozofii klubových turnajů, podle které si všichni účastníci mají zahrát co nejvíce) a rozdělil týmy do čtyř skupin (dvakrát 4, dvakrát 3 týmy) s tím, že do závěrečného pavouku postoupí vždy dva týmy s nejvyšším počtem bodů z každé skupiny. Motivace všech účastníků turnaje je naštěstí dostatečně spravedlivá: Nevyhraješ ani jednou? Končíš v turnaji.

Skupina A: Bagr–smeč: Michal FX a Honzík (členi, Praha), Agasi: Roman a Demínka (Praha), Kiwici:Vítek a Markéta (Skryje), Hromadi: Hanka a Tomáš (Praha).

Skupina B: Rybí prsty: Lůca a Mikey (členi, Praha), Kopeček: Zita a Petr (členi, Skryje), Kvak: Luboš a Vlastik (Jesenice), Sací tým: Hugo a Moucha (Přílepy).

Skupina C: Italové: Marcello a Jana (Žižkov), Smolíci: Jarda a Jarka (Oráčov), J&J: (Jim a Jan) (členi Praha).

Skupina D: Ethenera: Lukáš a Vašek (členi, Praha), Rája: Alena a Radim (Praha), Obři: Bára a Masíčko (členi, Praha).

Po celou sobotu podržel svatý Petr nad Koutkem vstřícně svou ochrannou berli. Energeticky nadupanou předstartovní atmosféru za postranními čarami na vedlejším kurtu vyplňoval ryk nadržených koní a vše umocňovalo chvílemi dokonce vydatně sálající sluníčko prvního zářijového dne. Jen ti nejchoulostivější hráči si přáli více tepla na bosé nohy zarputile orající písek hřiště v lítých soubojích…

V těch si postup dál svými výkony vysloužili ze sk. A Bagr-smeč (4b) a Hromadi (5b), z béčka Rybí prsty (6b) a Kopeček (4b), céčkem nejlépe prošli Italové (3b) a Smolíci (3b) a z déčka Ethenera (4b) a Rája (3b). Následný pavouk pak nekompromisně třídil dvojky dál. Ve čtvrtfinálových soubojích Smolíci vyřadili Bagry, Kopček nepřešel přes Ethenera, Rybí prsty si pohrály s Rájou a Italové pustili dál Hromady. Semifinále se stalo kořistí Rybích prstů a Ethenery, kteří posléze nastoupili k urputnému třísetovém finálovém boji.

Po mnoha zvratech ve skóre (v rozhodujícím setu vedli muži Emka s Vaškem z Ethenery už 9:2, kdy projevovali více fyzických sil, ale Lůca s Mikeym vymetli z buněk za povzbuzování příbuzných, příznivců a přítulných zapadlé tam zbytky joulů, vyrovnali na 11:11 a dospěli k vítězství 15:13!
„Už předpověď na víkend zněla slibně: Teplo do 20◦ C, polozataženo, bez srážek – co víc si může srdce pořadatele prvního turnaje beach volejbalu přát? Jen, aby se vyplnila… Kurt byl pokřtěn a bohatě zkrpopen šampaňským. Velká gratulace patří oběma týmům za nádhernou finálovou exhibici mladického elánu, jinak v poslední době jen šafránově sporadicky k vidění,“ řekla závěrem jednatelka SK Koutek Marcela Krčmářová.