V Chyňavě se běžely také kratší tratě mládežnických kategorií, na jejichž start se postavilo 42 účastníků od 6 do 18 let a nebylo divu, že byli převážně z blízké Plzně. Jiné složení měly kategorie dospělých, v nichž běželo nejvíce běžců právě z Kladenska a Rakovnicka. Mezi těmito vévodila také rakovnická Gabriela Raková, která byla z žen vůbec první v cíli.

Trať hlavního závodu vedla zpočátku po silnici a pak po polních a lesních cestách. Do sněhu lesních cest už vbíhali závodníci výkonnostně rozděleni a překvapivě se nemuseli příliš prodírat vrstvou sněhu, protože cesty byly poměrně dobře prošlapány a sněhová pokrývka byla pevná.

Od počátku závodu se do čela dostali favorité - osmatřicetiletý Jiří Wallenfels z Prahy a o deset starší veterán z Kladna Josef Poduška. Těm pouze zpovzdálí sekundovali mladší soupeři, zvláště pak berounská dvojice mladíků Jiří Hakl a Jan Boček. V tomto pořadí také proběhli cílem, když Poduška zaostal za vítězem pouhých 30 vteřin. Z běžců rakovnického regionu vydal výborný výkon Pavel Bříza z Řevničova, který byl časem 34,48 min. z našich běžců nejlepší a ve své kategorii obsadil za vítězem Wallenfelsem (29,02) šesté místo. Jen o necelou půlminutu později protknula pomyslnou cílovou pásku Gabriela Raková (35,15), která porazila všechny ženy, přestože již startuje ve veteránské kategorii od 35 let.

S terénem v podobě sice tvrdé, ale poměrně kluzké sněhové podložky, či ledové krusty si dobře poradili i další zástupci rakovnického okresu. Na společném devátém místě doběhli novostrašečtí Jiří Blecha s Vítem Hofmanem (38,46), dvanáctý ze 14 účastník nejmladší kategorie do 39 let byl rakovnický Ladislav Filip (41,50).

Mezi veterány od 50 let zaběhl svůj velmi dobrý standard Josef Beránek z Krušovic a dosáhl v poli jedenácti soupeřů časem 36,37 na stříbrnou příčku. Za ním byl ještě devátý Karel Filip z Nového Strašecí (41,36). Mezi ženami ještě na čtvrtém místě mladší kategorie doběhla krušovická Lucie Růžková (48,18).

Pokud se týká průběžného hodnocení běžeckého seriálu, tedy Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka, připsali si jak Raková v konkurenci pěti soupeřek, tak Bříza mezi šesti konkurenty plný počet 16 bodů. To těší zvláště u Pavla Břízy, jenž se tak vyšvihl průběžně do čela pořadí kategorie do 39 let. Vedení v Poháru si udržel Josef Beránek, ale v Chyňavě na svého hlavního konkurenta kladenského Křečka dva body ztratil.

Další závod poháru přivede běžce znovu mimo regiony Kladna a Rakovníka. Více než sedmikilometrový běh budou absolvovat v sobotu 13. března v Těškově na Rokycansku.