Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Běžci úspěšně bojovali o body v Chyňavě

Chýňava /FOTO/ - Třetí závod letošního ročníku Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka se konal v neděli mimo tyto regiony, ve vzdálené Chyňavě na Berounsku. Na pořadu dne byl 8,5 kilometrový Chyňavský kros, který vzhledem ke stávající sněhové pokrývce byl nejméně tak těžký, jako tomu bylo týden předtím v kladenském Dubí.

2.3.2010

Krušovická Lucie Růžková na sněhu při závodě v Kladně-Dubí. Foto: Foto: Alice Procházková

V Chyňavě se běžely také kratší tratě mládežnických kategorií, na jejichž start se postavilo 42 účastníků od 6 do 18 let a nebylo divu, že byli převážně z blízké Plzně. Jiné složení měly kategorie dospělých, v nichž běželo nejvíce běžců právě z Kladenska a Rakovnicka. Mezi těmito vévodila také rakovnická Gabriela Raková, která byla z žen vůbec první v cíli.

Trať hlavního závodu vedla zpočátku po silnici a pak po polních a lesních cestách. Do sněhu lesních cest už vbíhali závodníci výkonnostně rozděleni a překvapivě se nemuseli příliš prodírat vrstvou sněhu, protože cesty byly poměrně dobře prošlapány a sněhová pokrývka byla pevná.

Od počátku závodu se do čela dostali favorité - osmatřicetiletý Jiří Wallenfels z Prahy a o deset starší veterán z Kladna Josef Poduška. Těm pouze zpovzdálí sekundovali mladší soupeři, zvláště pak berounská dvojice mladíků Jiří Hakl a Jan Boček. V tomto pořadí také proběhli cílem, když Poduška zaostal za vítězem pouhých 30 vteřin. Z běžců rakovnického regionu vydal výborný výkon Pavel Bříza z Řevničova, který byl časem 34,48 min. z našich běžců nejlepší a ve své kategorii obsadil za vítězem Wallenfelsem (29,02) šesté místo. Jen o necelou půlminutu později protknula pomyslnou cílovou pásku Gabriela Raková (35,15), která porazila všechny ženy, přestože již startuje ve veteránské kategorii od 35 let.

S terénem v podobě sice tvrdé, ale poměrně kluzké sněhové podložky, či ledové krusty si dobře poradili i další zástupci rakovnického okresu. Na společném devátém místě doběhli novostrašečtí Jiří Blecha s Vítem Hofmanem (38,46), dvanáctý ze 14 účastník nejmladší kategorie do 39 let byl rakovnický Ladislav Filip (41,50).

Mezi veterány od 50 let zaběhl svůj velmi dobrý standard Josef Beránek z Krušovic a dosáhl v poli jedenácti soupeřů časem 36,37 na stříbrnou příčku. Za ním byl ještě devátý Karel Filip z Nového Strašecí (41,36). Mezi ženami ještě na čtvrtém místě mladší kategorie doběhla krušovická Lucie Růžková (48,18).

Pokud se týká průběžného hodnocení běžeckého seriálu, tedy Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka, připsali si jak Raková v konkurenci pěti soupeřek, tak Bříza mezi šesti konkurenty plný počet 16 bodů. To těší zvláště u Pavla Břízy, jenž se tak vyšvihl průběžně do čela pořadí kategorie do 39 let. Vedení v Poháru si udržel Josef Beránek, ale v Chyňavě na svého hlavního konkurenta kladenského Křečka dva body ztratil.

Další závod poháru přivede běžce znovu mimo regiony Kladna a Rakovníka. Více než sedmikilometrový běh budou absolvovat v sobotu 13. března v Těškově na Rokycansku.

SLÁVA PILÍK

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Závodnice z Aerobic clubu Angels posbíraly na závodech v Českém Brodě a Praze několik cenných medailí.
13

Andílci sbírali medaile

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Silnici na Kladensku a Praze-západ ochromily nehody více než čtyřiceti vozidel

Kladensko - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromila hromadná nehoda. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

Vlídný humor spisovatele Roberta Fulghuma zaplnil divadlo

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Že americký spisovatel Robert Fulghum baví čtenáře po celém světě, ty české nevyjímaje, se v pondělí v podvečer mohl přesvědčit každý, kdo alespoň nahlédl do sálu Tylova divadla. Bylo v něm plno. Nikdo si totiž nechtěl nechat ujít nejen scénické předčítání z autorovy knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ale také šanci ulovit spisovatelům autogram či společnou fotografii.

Na ranči U Bentleyho zakončí sezonu Hubertovou jízdou

Rakovník - K zakončení sezony jezdeckých závodů neodmyslitelně patří takzvaná Hubertova jízda. Ta se pořádá na počest patrona honu sv. Huberta, jehož svátek připadá na 3. listopad. Hubertovu jízdu pořádá i Simona Salamánková na Ranchy u Bentleyho v Lišanech.