Závod byl odstartován v pravé poledne a i když svítilo slunce, citelně mrzlo. Na městský okruh měřící 4,2 km (běžel se 10x) vyběhlo 59 maratónců. První v cíli byl ve výborném čase 2:42:07 etiopský lékař žijící v Týně nad Vltavou Mulugeta Serbesa, druhý doběhl v čase 2:45:49 Milan Adamec z Vyškova.

Mezi pěti ženami byla nejrychlejší Radka Zbíralová z Prahy – 3:43:24. V cíli se objevili i dva zástupci našeho regionu, v pohodě běžící rakovnický lékař Miloš Králíček dosáhl času 4:48:57, když asi 5 km před cílem předběhl trápícího se krušovického Josefa Beránka, který také nakonec snad i díky dobrému pouličnímu osvětlení proběhl cílem.

V sobotu 14. února se konal v Kladně – Dubí už 19. ročník Svatojánského běhu, na jehož startu se k radosti pořadatelů z MK Kladno objevilo i přes panující mrazivé počasí 106 vytrvalců, mezi nimiž nechyběla ani skupinka našich běžců v čele s vynikající Gábinou Rakovou. Vítězem závodu se podle očekávání stal pětadvacetiletý běžec pražského Kerteamu Jan Procházka, který dosáhl času 24:57 a zopakoval si tak předloňské prvenství, druhé místo obsadil jeho oddílový kolega Američan David Kawa v čase 25:24. Třetí doběhl Jiří Wallenfels ze Sokola Královské Vinohrady – 26:22. Celkově čtvrtý skončil časem 26:33 55-letý veterán Miloš Smrčka, který ve svém věku podává fantastické výkony. Slova obdivu a potlesk sklidil i nejstarší účastník závodu 85-letý Jaroslav Sklenář z Králova Dvora.

Favoritkou mezi čtrnácti ženami byla reprezentantka v bězích do vrchu Helena Poborská z Kerteamu Praha, která také zvítězila v čase 30:07. Stálost své formy prokázala naše Gábina Raková, když časem 32:36 obsadila druhé místo. Třetí se sedmivteřinovou ztrátou doběhla běžkyně AC Tepo Kladno Jana Šubrtová. Pouze volnějším tempem závod zaběhla řevničovská Lucka Růžková.