Na silniční mírně členitý okruh měřící 7,5 km zde vyrazila rovná 50 běžců všech věkových kategorií. Roli favorita závodu beze zbytku potvrdil kladenský veterán Josef Poduška, který nikým neohrožován zvítězil v čase 25:40. Druhý se ztrátou více než 5 minut doběhl Tomáš Rychetský z SK Smíchov. Oba startovali v kategorii do 49 let.

Svá želízka v ohni jsme zde však měli i my. V kategorii do 39 let vybojoval rakovnický Ondřej Mánek velmi pěkné 3. místo a získal 8 pohárových bodů. V této kategorii ale trochu nečekaně zvítězil Jaroslav Bohdal z MK Kladno a ziskem 11 bodů se dotáhl v celkovém hodnocení na dosud třetího Ondru Mánka. Souboj o bronz tak zůstává otevřený i do příštích závodů.

V kategorii nad 60 let si velmi úspěšně vede lánský Jan Merunka. Dnes sice skončil 3. v čase 34:40 za Josefem Hlusičkou z Prahy (34:33) a vítězným Janem Svobodou z Příbrami (32:54), ale mezi kladeňáky opět zvítězil a ziskem 11 bodů stále živí naději na celkové pohárové prvenství.
Mezi osmi ženami byla nejrychlejší Ivana Ducháčková ze Sokola Unhošť, která zvítězila v čase 30:41 před Ivetou Kokešovou z MK Kladno (33:51) a Ivou Štěpánkovou z BK Beroun (35:21). V kategorii do 34 let obsadila třetí místo řevničovská Lucie Růžková v čase 38:03 a ziskem 7 pohárových bodů má reálnou šanci na celkové druhé místo.

Další pozitivní zprávu jsme si nechali na konec. Po nedávném návratu Slávy Pilíka k jeho oblíbenému maratonu se dnes na závodní dráhu po dlouhé době vrátila další rakovnická běžecká ikona - Miloslav Mánek, který v minulosti startoval v mnoha závodech a dosahoval vynikajících výsledků (např. vítězství v prestižní Žebrácké 25, maraton za 2:50, atd.). Dnešní závod doběhl Míla za 35:01 (kategorie do 49 let 9. místo).
Po doběhu jsme se ho po krátkém vydechnutí zeptali na jeho pocity a běžecké cíle. „Poslední závod jsem běžel asi před 10 lety. Nyní trénuji asi měsíc a jsem rád, že jsem se právě zde vrátil. Trať i závod samotný se mi líbili. Doběhl jsem v pohodě, trochu zabrat mi dal až poslední kopeček. Chtěl bych potrénovat a k narozeninám si dát dárek, běžet maraton!“

Popřejme Mílovi při jeho návratu mnoho úspěchů. Pro úplnost uveďme další dva naše běžce startující v této kategorii. Na 7. místě doběhl krušovický Josef Beránek v čase 32:21, 8. skončil Josef Prošek z Nového Strašecí 32:25.

Pohár vytrvalců pokračuje v sobotu 1. prosince. V Unhošti se poběží krátký terénní kros, který nese název Čertovská 5 (možná přijde i Mikuláš). Start závodu je v 10 hodin u sokolovny. Na hojnou účast běžců se těší pořadatelé v čele s Benem Pucholtem.