Jako první jde o běh do vrchu s hromadným startem o délce 1,25 km, dále intervalový výběh terénem o délce 750 m a na závěr intervalový výběh 127 schodů rozhledny. Časy ze všech běhů se sčítají do jednoho výsledného. Pro děti jsou připraveny běhy pod rozhlednou o délkách 360 m a 720 m.

Běžci budou mít také možnost přihlásit se do soutěže štafet. Štafeta složená ze tří členů (nezávisle na pohlaví a věku) absolvuje stejný závod jako dospělí jednotlivci. Každý ze členů běží jeden dílčí závod (úsek) a následně se časy všech tří členů štafety sečtou do výsledného času.

Všichni zájemci o start se mohou registrovat on-line na stránkách www.rozhlednyvpohybu.cz, nebo v den závodu v závodní kanceláři, která bude od 9 hodin umístěna ve stanu na náměstí Československé armády v Kryrech. Hlavní závod startuje v 11.30 hodin, závody dětí už o hodnu dříve. Startovné pro děti je 40 Kč, pro dospělé 80 Kč.

Závod je třetí akcí letošního seriálu Rozhledny v pohybu. Ještě na jaře proběhnou další závody v Tachově, Mariánských Lázních a Aši, na podzim pak na Krkavci u Plzně a v Praze na Petřínské rozhledně.

Více informací najdete  ZDE.

Roman Sladký