KK Rakovník (2.) – So. Olešná A (5.) 10:8

Po zaváhání Lán měl KK šanci dotáhnout se na dohled prvního místa a také ji nakonec využil. Po výhře 3:2 Kočovského nad Havlem hosté vedli už 1:3, po singlech Libovický – Bařtipán 1:3 a Havel-Lédl 1:3 pak dokonce 2:5, ale domácí zabojovali a zápas se lámal za stavu 5:6. Libovický přehrál 3:2 Kočovského, Sušánka otočil utkání s Procházkou z 0:2 na sety a Havel v rozhodujícím setu porazil 11:9 Bařtipána. Devátý bod přidal Sušánka i proti Kočovskému a výhru potvrdil suverénní Štengl 3:0 s Bařtipánem.

So. Nesuchyně A (10.) – So. Janov A (9.) 12:6

Utkání sousedů v tabulce zvládli lépe domácí hlavně zásluhou výkonů Hetta a Šeráka, kteří si poradili i s janovskou jedničkou J. Pacourkem ml. Hned po vyrovnaných čtyřhrách byl důležitý bod i v singlu Hetto – Dráždil 3:2, když v pátém setu nesuchyňský hráč vyhrál 12:10. K výhře přispěl i V. Šebek, jenž v zápasech na pět setů zdolal Amlera i Houdka. Nesuchyně se tak vydatně nadechla k záchraně, obavy ze sestupu má však stále i janovský nováček nejvyšší okresní soutěže.

So. Lány B (1.) – RC Rakovník A (6.) 8:10

Oba týmy v nejsilnějších sestavách bojovaly o každý míček. Hostům pomohly oba vyhrané debly, když především zápas Jirkovský, Moravec – Mojžíšek, Koloc byl plný zvratů a pěkných výměn. Domácí pak díky Jirkovskému i dvouhrám Kosár – Hejda 3:2 a Szabo – Mojžíšek 3:2 vyhráli první polovinu 5:4, ale rozhodovalo se až po obrátce. Krůta i Mojžíšek našli recept na Moravce, Koloc bodoval proti Szabovi a Kosárovi, se kterým si poradil i Mojžíšek, a v závěru za stavu 8:9 proti sobě nastoupili Szabo a Hejda. Úspěšnější byl host, a tak se tři body stěhovaly do Rakovníka.

So. Křivoklát A (12.) – SK Přílepy A (7.) 7:11

Oba týmy hrály hlavně o prestiž, Křivoklát navíc o první výhru v soutěži. Dolejš překvapivě zdolal 3:2 Jílka, Fratina se radoval proti Mayerovi, ale od stavu 3:3 šli hosté za vítězstvím.Blízko k výhře měli i Hauner a Fratina v duelech s Kutílkem, ale přílepský hráč nakonec vyhrál dvakrát v pěti setech, překvapením utkání byl znovu Dolejš, který v koncovkách setů porazil i Müllera a nepoznal hořkost porážky.

So. Nové Strašecí B (11.) – So. Hředle A (3.) 5:13

Hned v úvodu zasadili hosté domácím, kteří bojují o záchranu, drtivý úder v podobě stavu 0:6, kdy pouze Rovný vzdoroval Salačovi pět setů. Pak sice V. Libovický zdolal Nováka 3:2 a v heroickém boji Jiříček obrátil z 0:2 na sety proti Beránkovi a v pátém setu slavil úspěch 12:10, ale to bylo na vyrovnanější hředelské kvarteto málo. V dalších zápasech na pět setů definitivně rozhodli Salač s Hrdým a Novák proti Jiříčkovi. Hředle tak mohou hodně zamíchat pořadím v čele, protože v závěru soutěže hostí Lány a KK Rakovník.

So. Rakovník A (8.) – KST Rakovník D (4.) 11:7

Existenční zápas vyzněl lépe pro Sokol, který v boji o udržení se v OP I. třídy potřebuje každý bod. KST to však vítězům značně ulehčil, protože z opor nastoupili pouze Podestát a Šebek, Rezek, Froněk a Brabec zůstali jen na lavičce náhradníků. Přesto hosté vedli ještě 6:7, když Sosna porazil Millera, Vlček Stibora a dařilo se i Šebkovi. Za stavu 7:7 však právě Šebek nestačil v pěti setech na nestárnoucího Millera, Stibor si poradil 3:0 s Podestátem a Jansa s Cibulkou završili vítězný závěr v utkáních proti Vlčkovi a Sosnovi.

Miroslav Koloc