SK Slavia Praha - HC 1972 Rakovník 3:2 (1:1)

Hned několikrát v průběhu bojovného a vyrovnaného prvního poločasu rakovnické střelkyně prověřily domácí gólmanku Vančurovou, ale ta potvrzovala svoji extratřídu a blýskla se hned několika výbornými zákroky. Skóre tak k radosti Slavie otevřela zkušená reprezentantka Neusser ve 25.minutě. Těsně před přestávkou však Rakovničanky vybojovaly na polovině hřiště míček a rychlý úder do otevřené obrany potvrdila do odkryté branky Hvězdová na 1:1.

O přestávce trenér Martin Seemann upozorňoval své svěřenkyně na nebezpečí slávistických rohů, které nakonec urputnou bitvu rozhodly. Mezi 30. a 40. minutou domácí hráčky díky vydařeným střelám Hájkové a Babické odskočily na 3:1, ale Rakovník byl v závěrečné patnáctiminutovce hodně nebezpečný. Kontaktní branku šikovně vsítila proti přesile obránkyň v čele s Vančurovou Přibíková na 3:2 v 50.minutě.Víc už toho Rakovničanky v závěrečném dešti v Edenu nedokázaly, a tak se radoval produktivnější domácí mistr republiky.

Sestava HC 1972: Mrázová - Tománková, Křikavová, Hanzlová, Ohnemichlová, Kolářová, Jerijová, Bašová, Mánková,Stehlíková, Kantoříková, Matoušková, Daňková, Hvězdová, Přibíková, Holubová,trenér Martin Seemann.

President Praha - HC 1972 Rakovník 0:4 (0:2)

Hned od úvodních minut byli hostující muži lepším celkem, ale první šanci proměnili až před přestávkou ve 25.minutě, ve které už přesně střílel po Trejbalově nahrávce Procházka. Hned vzápětí pak Branšovský potvrdil vedení druhým gólem z trestného rohu.

Jako přes kopírák se hrál i druhý poločas dlouho bez proměněných rakovnických šancí, až v poslední desetiminutovce se prosadili M. Seemann z nařízené penalty a Š. Klaban. Spokojený byl i trenér Pavel Hraba: "Dnes jsme narazili na slabšího soupeře, měli jsme trvalý tlak a hodně šancí před brankou, domácí jsme v útoku prakticky do ničeho vážnějšího nepustili."

Svoji dobrou formu budou mít možnost muži potvrdit i před domácími diváky v sobotu 18. září od 16 hodin proti Hradci Králové.

Sestava HC 1972: J. Seemann, Hraba - Dašek, Branšovský, Krejčí, Kopřiva, J. Ostaš, Trejbal, Ohnemichl, Tran, Karafiát, J. Klaban, Š. Klaban, M.Ostaš, Procházka, M. Seemann, hrající trenér Pavel Hraba.