Středočeské derby II. ligy volejbalu mezi domácím VK Rakovník a hostujícím VK Příbram B moc diváků nepřilákal. Je to škoda, volejbal to byl atraktivní a bojovný.

VK Rakovník A – VO Příbram B
3:0 (20, 18, 22)
1:3 (-15, -23, 19, -17)

Lákavou nabídkou domácím byl i fakt, že hosté přijeli pouze v šesti a tak volejbalový nestor Dan Rosenbaum kromě koučování musel také na plac. Právě on měl na rukou první servis utkání, ale domácí mu jej hned vzali. Hrálo se hodně vyrovnaně, na ukazateli svítilo 6:6, ale Rakovník přece jen v jedné herní fázi neměl konkurenci. Tím byly bloky, proti kterým se jen výjimečně Příbram dokázala prosadit snad jen smečí v ostrém úhlu od kůlu na kůl. Až za stavu 12:12 se konečně Rakovník dokázal o tři body utrhnout a udržel si jej až do stavu 24:20. Pak ale přišel Mazánkův servis, na straně hostí nepovedený příjem rovnou do sítě a úvodní sada byla doma.

Na začátku druhého setu Rakovník předvedl nepovedený servis, ale soupeř hned vrátil stejnou minci. Pak už to znovu šlo bod po bodu na obou stranách. V polovině setu začali Rakovničtí trochu zmatkovat, po míči šli i tři hráči najednou, ale velké nasazení v poli dokázali využít k nástupu na 20:17. Koncovku už nepustili a než se soupeř vzpamatoval, prohrál 25:18.

Třetí set byl pro Příbram poslední nadějí ještě něco zvrátit a prodloužit utkání. Také v úvodu vedla 1:3 a poté ještě 3:7, ale rakovnické nasazení začalo poměr na palubovce otáčet ve svůj prospěch – 11:10. To Příbramské na chvíli rozhodilo. I když později ještě jednou o tři body vedli, nedokázali vítězný nástup udržet. Hráči v těchto chvílích předváděli hodně bojovný výkon, dlouhé výměny kořenily pěkné zákroky v poli obou týmů. Za stavu 16:15 došlo k definitivnímu nástupu Rakovníka. Příbram ještě v posledních míčích zabrala, koncovku zdramatizovala dotažením na 23:22 a následným přerušením hry za stavu 24:22, ale už to nic nepomohlo. Rakovník jednoznačně kraloval na bloku, jen od stavu 16:15 dokázal pětkrát úspěšně zablokovat příbramský útok.

Odpolední zápas byl ale o něčem jiném. Snad ani trenér Luděk Štíbr netušil, jak prorocká slova vyřkl, když po konci prvního utkání pronesl k Rosenbaumovi: „Druhé utkání my vždycky prohrajeme.“

Hned v prvním setu jako by bylo na place jen družstvo Příbrami. Domácím se vůbec nedařilo na bloku jako ráno, ve hře byla zjevná roztěkanost a špatná souhra.
Do druhé sady přistoupil trenér Štíbr ke změně sestavy domácích a herní výraz Rakovníka se malinko zlepšil. Dařilo se dobře blokovat i lépe přecházet do útoku, ale koncovka opět patřila hostům – 23:25.

I ve třetím setu Rakovničtí drželi tempo a nesoustředěné hráče soupeře doslova vymazali. Bylo to však jen dílčí vítězství. Nadějně rozjetou třetí sadu jakoby hráči během změny stran zapomněli a nepochopitelně nechali soupeře úřadovat – 17:25.
Jedno vítězství však umožnilo v tomto kole stoprocentně úspěšné Mladé Boleslavi dotáhnout se v tabulce bodově na Rakovník, Příbrami pak výhra udržela čelo tabulky.