Hradec rozhodl v závěrečné přesilovce

Prvním soupeřem hokejbalistů rakovnického HBC byl čtvrtý Hradec, kterého domácí borci v úvodu dokonale zaskočili. Východočeského favorita zamkli v obranném pásmu a mladík Sýkora během tří minut zajistil Ráčkům dvoubrankový náskok. Poté však Hradečtí převzali iniciativu, když domácím navíc ze zdravotních důvodů odstoupily dvě opory – Schnaubelt se Švancarem. První branku inkasoval Gerlich ještě do úvodní pauzy, další dva míčky lovil ze své sítě v druhé části.

„Náš vstup Hradec určitě nečekal, ale mají spoustu zkušených hráčů, takže se tím nenechali vykolejit a začali hrát svoji hru, která nám vůbec nevyhovovala. Obraz hry se během pár střídání změnil, převaha hostů pokračovala až do konce druhé třetiny, kdy se jim povedl obrat,“ komentoval probuzení Hradce rakovnický hokejbalista Jan Pospíšil.

Rakovničtí ve třetí části stáhli hru na dvě formace, zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a za svoji snahu byli odměněni ve 41. minutě, kdy se do vinglu trefil Marušinec. Poté však rozhodčí možná trochu necitlivě vyloučil dvě minuty před koncem Míku a hosté přesilovku využili. Ráčci už neměli na vyrovnání sílu. „Faul to asi byl, na druhou stranu tam během zápasu od rozhodčích bylo pár sporných momentů, ale nechceme se na ně v žádném případě vymlouvat. Hradečtí byli hlavně v druhé třetině a v druhé části první třetiny lepší a my jsme chvílemi nevěděli, kde nám hlava stojí,“ uznal Pospíšil.

V Pardubicích si v závěru zachytal i patnáctiletý Muškát

Duel v Pardubicích začal zcela opačně, než předchozí den v Rakovníku a domácí šli hned v první minutě do vedení. Hosté srovnali zásluhou Gerlicha, který se z brány přesunul do útoku. Pardubice šly o chvíli později do vedení, ale Rakovničtí díky Gerlichovi opět srovnali. Domácí však byli v první části přece jen o něco lepší a svoji převahu vyjádřili vedoucím gólem na 3:2.

Rakovník v druhé části vyrovnal hru a málem vyrovnal také skóre. „Rozhodující moment byl, když jsme za stavu 3:2 běželi dva hráči na brankáře, ale nedali jsme a domácí z protiútoku skórovali. Poté ještě přišlo sporné vyloučení, které nás poslalo do tří a Pardubice nám utekly na rozdíl tří branek,“ popsal rozhodující fázi zápasu Pospíšil.

Ráčci se ještě snažili s výsledkem něco udělat, hlavně v přesilovkách „Perníkáře“ zmáčkli, ale více než na korekci stavu Míkou v závěru nedosáhli.

„Pardubice jsou doma hrozně nebezpečné. Porazily třeba i Alpiq, takže asi nikdo nečekal, že to bude takto vyrovnané. Nejsem si jistý, jestli nás podcenili, nebo my jsme hráli tak dobře, ale na to, kolik jsme si vytvořili šancí, to klidně mohlo skončit nerozhodně,“ měl jasno zkušený rakovnický hokejbalista, který našel přes dvě prohry jedno velké pozitivum. „Za stavu 5:2 šel do brány patnáctiletý Milan Muškát, který si odbyl svoji extraligovou premiéru a měl několik dobrých zákroků. Nejsem si jistý, ale možná to byl nejmladší gólman v historii, co chytal v nejvyšší soutěži,“ dodal Pospíšil.