KV Dobříš – VK Rakovník B 0:3 (-19, –20, –15) 0:3 (-13, –21, –22)

Hned od začátku utkání měli Rakovničtí navrch, domácí si nevěděli rady s jejich útokem, často proto chybovali a jen stěží si vynucovali chyby u soupeře. Rakovník v rychlém sledu vyhrál 3:0 a mohl se těšit z prvního bodového zisku. Druhé utkání bylo doslova rakovnickou smrští smečí. V prvním setu uhráli domácí jen 13 bodů, poté sice překročili dvacítku, ale ani zdaleka to nestačilo. Jak uvádí na svém webu, chce Dobříš zaútočit na KP I. třídy překvapivě pro všechny z posledního místa.

VK Rakovník: Kriško st., Kopřiva, Fojtík, Folda, Šteidl, hrající trenér: Pavel Koutník

V krajském přenosu II. třídy žen měly v úvodním kole výhodu domácího kurtu ženy Nového Strašecí, kam přijely hráčky Komárova B. Ty jaro doválčily na třetí příčce.

So. Nové Strašecí – Komárov B 1:3, 0:3

Domácí šestce sice nechyběla bojovnost a chuť, ale doplácela na nesourodou sestavu, která ztrácela hlavně v koncovkách cenné míče. Nejcennějším želízkem týmu byly obě smečařky Pokorná a Stranadová, naopak téměř k nezastavení byla smeč hostující Kosíkové.

Strašecí: Domiterová, Mišková, Šarochová, Raichová, Cabrnochová, Pokorná, Strnadová, hrající trenérka: Petra Polívková.

Naopak Rakovničanky zamířily do Berouna a mise byla úspěšná.

Loko Beroun – VK Rakovník B 0:3 (-21, -12, -23) 1:3 (20, -20, -13, -16)

A na berounské antuce si nedělaly velké starosti, ostatně i letos patří mezi favoritky soutěže. Hned první duel vyhrály 3:0, když občas věnovaly bod soupeřkám díky své nesehranosti a zaváhání v posledním setu, kdy vyhrály až bojovností v koncovce 23:25. V odpoledním zápase ale podcenily úvod a Beroun si připsal první set, ale pak už to šlo podle předpokladů s domácími hodně z kopce – celkově 1:3.

VK Rakovník: Cajthamlová, Skoupá, Osvaldová, Jiříková, Bechnerová, Horníková, Hájková, trenér: Luděk Jirka.