Jak dlouho boxujete a jak jste se k boxu dostala?
Boxuji třetím rokem pod vedením Seržiho Korobky. Dříve jsem chodila do TJ TZ, ale boxu se tam nikdo moc nevěnoval, takže jsem chodila hlavně na kruhové tréninky. Poté jsme se trhli se Seržim Korobkou, udělali jsme si trenérskou licenci a založili náš vlastní boxerský oddíl. 

Co se vám na boxu líbí?
Baví mě to hlavně proto, že člověk se odreaguje od dnešní stresující pracovní doby. Pro většinu lidí je to způsob uvolnění stresu a vybití se. Hlavně jsem pak poznala, že to není v uvozovkách jen mlátící sport pro hloupé, ale je to vznešený a chytrý sport. Kombinujete sílu, rychlost, ale i chytrost. 

Box je především mužský sport. Je pak i docela těžké sehnat soupeřku, čehož jsem si několikrát všiml i u vás…
Určitě, hlavně když jsem začínala to byl hodně mužský sport. Já mám všehovšudy za sebou devět zápasů, z toho osm vítězných, ale jak jste zmínil, několikrát jsem stála, protože soupeřky nejsou. Už se to však zlepšuje, na posledním oblastním kole bylo holek víc, takže se to dostává do podvědomí a začíná to být docela vyrovnané. 

Nechtěla byste si vyzkoušet i vyšší ligu?
Abych byla upřímná, myslím si, že už jsem na to bohužel stará, začala jsem pozdě. Ale vloni už jsem byla i na soustředění české reprezentace a tak bych se letos ráda umístila na mistrovství republiky na bedně. 

Sledujete box i v televizi? Máte nějaký vzor?
Sleduji, a jelikož i můj přítel je profesionální boxer, v současnosti česká jednička, takže společně se na box koukáme. Mým vzorem je Lomachenko, jenž má opravdu krásný styl. 

Máte i trenérskou licenci. Baví vás trénování?
Zatím trénuji jen holky a prcky. Až skončím se zápasy, chci se tomu věnovat naplno. Chtěla bych v Rakovníku rozšířit základnu pro holky, pro ženy, dát jim co nejvíce boxerských příležitostí a ráda bych se věnovala trénování do konce života.