V sobotu jste v Příbrami zvítězili rozdílem několika tříd, takže s utkáním jste určitě spokojen…
V Příbrami to bylo velice jednoduché, což ale bylo tím, že jsme hráli proti příbramským dorostencům, kteří teprve získávají zkušenosti a sehrávají se, takže tam nebylo co řešit.

Jak byste ohodnotil váš celkový vstup do soutěže?
Zatím je to dobré, Poděbrady patří mezi favority a prohráli jsme tam pouze o dva body, Sadskou jsme porazili, takže pro náš cíl – skončit mezi prvními třemi, je položen dobrý základ.

Do stejné soutěže jste přihlásili také rezervu, co vás k tomu vedlo?
Za béčko hrají naši dorostenci, kteří hráli vloni za U-17, které ale letos nejsou a všechny mládežnické kategorie hrají pouze republikové soutěže. To by pro nás bylo hrozně nákladné, navíc se zvedla úroveň, na což by naši kluci ještě nebyli připravení. Proto jsme se rozhodli, že je necháme vyhrát mezi muži. Kluci jsou na tom sice silově daleko hůř, ale dá jim to mnohem více, než hrát s ligovými dorostenci v kategorii U-19.

Byly nějaké změny i u prvního mužstva?
Změny nebyly žádné a hrajeme ve stejném složení, co vloni. Kádr máme stabilní a spíš čekáme, co bude dál s těmi mladými, jak je zapojíme do áčka, ale to budeme řešit až po sezoně, zatím se musejí hlavně „vyhrát".

V krajském přeboru II. třídy je ještě méně týmů, než vloni, tedy sedm. To je docela málo, ne?
Je to tím, že nikdo nesestoupil z vyšší soutěže, naopak do ní postoupilo áčko Příbrami a Český Brod. Počty týmů klesají každý rok a dokonce jsem slyšel, že v Jihočeském kraji hrají pouze čtyři týmy. Je to špatné a už jsme na to i upozorňovali, že by bylo lepší spojit KP I. a KP II. třídy dohromady, protože úroveň rok od roku upadá.

Příští neděli vás čekají domácí duely s Brandýsem a Mladou Boleslaví, která ještě neprohrála, takže docela těžká prověrka?
Boleslav zatím neprohrála a porazila i Poděbrady. Brandýs oficiálně prohlašuje, že chce postoupit výš, ale teď dvakrát prohrál, jednou i s Poděbrady, které zase zdolaly nás, takže je to takové zamotané a uvidíme, jak se to vyvine.

Pokud byste soutěž vyhráli, postupu byste se nebránili?
Nebránili a nejspíš bychom vyšší soutěž brali.