Včetně domácích nadějí Denise Bartoše do 46 kg a Jiřího Bilda v kategorii do 54 kg.

Rakovnický organizační tým v čele s Radkem Červeným, který převzal štafetu po Děčínu, připravil celou akci na profesionální úrovni s úžasnými sportovními zážitky zejména v semifinálových a finálových duelech, občerstvením a v příjemném prostředí, kde se diváci dobře cítili i díky zasvěcenému moderátorovi Petru Mendíkovi.

Diváci? Rakovničtí by se dali za víkendové dny snadno spočítat, když nebereme v úvahu rodinné příslušníky našich boxerů, starostu Zdeňka Nejdla, ředitele KC Jiřího Karla, kteří se zúčastnili předávání cen a vyhlašování nových mistrů republiky, a předsedu TJ TZ Radima Suchánka. Jinak bouřlivé prostředí obstarali příznivci boxu z celé republiky od Plzně až po Olomouc. A tak jen málo z místních lidí vidělo stříbro a bronz Bartoše a Bilda a další duely.

Kde udělali boxeři z Rakovníka, kteří se mohou pochlubit mnoha přitažlivými akcemi, chybu? V tom, že se MČR nekonalo ve sportovní hale TJ TZ, ale na periferii města? V nedostatečné propagaci? Ne a ne, na vině je pohodlnost rakovnického sportovního diváka, který bude raději v hospodě probírat donekonečna Spartu v Liverpoolu, jemnosti anglické ligy či remízu v Poprdí, ale rakovnické borce povzbudit nepřijde.

A tak si najde pár diváků cestu na fotbalové SK, do rakovnické sokolovny na divizi stolních tenistů, na Městský hokejbalový stadion a zatleskat pozemním hokejistům, na volejbalové duely do sportovní haly a mohli bychom pokračovat dále. Čestnou výjimkou byly návštěvy na hokejovém play off, ale i tam byli často slyšet hlasitější fanoušci soupeře, na podzim válel Tatran, hokejbalisté už jen vzpomínají na atmosféru ME a pozemní hokejistky byly v šoku z téměř dvou tisíc příznivců v rámci evropského poháru v duelu se Skotkami.

Naprostou bombou pak bylo podzimní fotbalové derby SK - Tatran a to je vlastně vše… A tak se nelze divit, že i super akce boxerů, na kterou neváhali dorazit ani bronzový medailista z ME a prezident ČBA Svatopluk Žáček a třeba i Marek Šimák, předseda trenérské rady ČBA, rakovnické diváky minula jen s malým povšimnutím…

„Já jsem s MČR spokojený. Organizačně jsme to zvládli, týmům jsme zajistili ubytování a všeobecně zázemí bylo dobré. Lidi, kteří přišli naše boxery podpořit, udělali dobré publikum, sice jich nebylo tolik, ale ono se to tak nějak rozprostřelo. Někdo přišel v pátek, někdo v neděli a tak. Především se nám povedlo vybojovat dvě medaile a to je na jeden oddíl hodně dobré. S výkony našich zástupců jsme maximálně spokojeni a možná jsme to ani nečekali. Poděkování patří všem, kteří nám jak finančně, tak organizačně s celou akcí pomohli,“ hovořil spokojeně hlavní organizátor Radek Červený.

Zajistit a pořádat takové mistrovství není jednoduchá a především levná záležitost, ale doufejme, že tímto krokem se nejen rakovnický box, ale i naše město opět posune na vyšší stupnici sportovního dění.

MIROSLAV KOLOC, BIANKA JOGLOVÁ