Češky přitom ve městě Tygra začaly špatně, ale po prohrané první třetině právě Nela Jiráková v rozhovoru pro Českou televizi jasně vzkázala, že tentokrát její tým zápas otočí a medaili přiveze. Povedlo se a právě Jiráková byla hodně vidět, byla svými přihrávkami u dvou gólů. Ty dávaly jak mladičké hráčky Brucháčková a Keprová, tak ty nejzkušenější Ratajová nebo kapitánka Krupnová.

Oslavy českého týmu florbalistek po zisku bronzu na MS v Singapuru | Video: Český florbalový svaz

Martina Řepková měla několik šancí, ale štěstí jí nepřálo v koncovce, ani v obraně, protože při třetím gólu Švýcarek smolně tečovala střelu. Přesto ji trenéři stejně jako Jirákovou nasazovali do posledních vteřin, přece jen obě hráčky mají nejen spoustu talentu, ale i zkušeností.

A že kapaly po zápase slzy, na to už jsme u českých florbalistek roky zvyklí. Jen to byly tentokrát nikoliv slzy smutku, ale radosti.

close Češky konečně prolomily medailové prokletí na MS florbalistek v Singapuru vybojovaly bronz. info Zdroj: Martin Flousek/ Český florbal zoom_in Češky konečně prolomily medailové prokletí na MS florbalistek v Singapuru vybojovaly bronz.