"Jsem šťastný, že jsme to dokázali. Naše nasazení bylo ohromné a i když jsme asi pro ostatní nebyli favority, podařilo se nám získat titul!" radoval se Brezík.

Jeho tým nastupoval do finálového turnaje kategorie U14 až ze třetího místa a moc se s ním nepočítalo. V brněnské hale Morenda však Pražané v čele s Brezíkem předvedli parádní tři zápasy.

První sehráli s respektovanými domácími Tygry Brno a po dramatické polovině zvítězili 87:67. Kryštof Brezík byl s 32 body za hosty vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Semifinále bylo rovněž dramatické, ale Pražané stříleli přesněji než Sluneta Ústí nad Labem. Dokonce překonali 100 bodovou hranici na konečných 106:78. Kryštof zaznamenal 28 bodů a s celou partou se těšil na finálový mač.

Poničená okolí cyklostezky na nádraží Kamenné Žehrovice (Srbech).
FOTO: Bez mozku? Vandalové poničili zastávku cyklostezky u žehrovického nádraží

V něm Sokol pražský nastoupil proti BK Vividbooks Pardubice a zvítězil 93:72! Kryštof přispěl 31 body a zcela zaplněná hala Morenda byla svědkem úspěchu nových Mistrů ČR U14 v basketbale.

Po utkání došlo na vyhlašování týmů a hráčů a předávání cen, jehož se zúčastnila i Primátorka Brna Markéta Vaňková.

Kryštof Brezík ve všech utkáních získal double-double a byl vyhlášen Nejlepším střelcem a hlavně MVP (Most Valuable Player) celého Mistrovství ČR U14! Cenu mu předal někdejší vynikající basketbalista USK Praha či Nymburka Jiří Novotný. "Bylo to moje první Mistrovství ČR a také nezapomenutelný zážitek! Jsem rád, že cenu MVP mi předal Jiří Novotný z České basketbalové federace a popřál mi i osobně," děkoval talentovaný mladík, který v sezoně prožil úspěchy i pády, protrpěl si i zranění.

A protože nechce zapomenout na všechny, kteří mu v úspěšné kariéře pomáhají, poděkoval v závěru na dálku trenérům Pavlovi Budínskému, Adamovi Konvalinkovi a Aleši Jiráňovi.

Kam to jednou dotáhne mladíček z Nového Strašecí?

Kryštof Brezík s týmem Sokola pražský (dole čtvrtý zleva)Kryštof Brezík s týmem Sokola pražský (dole čtvrtý zleva)Zdroj: archiv K. Brezíka

Čtyři se sešli těsně po finále. Nahoře kladenský Adam Kubík, druhý zleva berounský Jiří Hrabár, vedle něj rakovnický Jan Prokop a vpravo boleslavský Marcel Malina. S nimi ještě vlevo brankář Vítězslav Čapek
OBRAZEM: Hokejbalistům Kladna pomůže v semifinále Adam Kubík!