Náskok prvního Bohemians Praha sice už stáhnout nedokázali, ale vybojované body proti Kadani je stále drží na výborné výchozí pozici pro play off. O bod před Rakovníkem je dvojice týmů z Vršovic Bohemians a Slavia, čtvrtý je s dvoubodovou ztrátou na Rakovník Hradec Králové, pátá Kadaň nasbírala body čtyři a Brno je zatím ze všech nejsmutnější.

Bohemians Praha - HC 1972 Rakovník - 7:5 (6:2)

V prvním poločase slavili úspěch klokani především důrazu ve střeleckém kruhu a pohotovějšímu zakončení. Za Rakovník snižoval na 2:1 Šára a na 5:2 korigoval Ostaš trefenou šibenicí z trestného rohu. Rakovník se po přestávce nadechl, M. Seemann snižoval na 6:3, Ostaš vstřelil čtvrtý úspěch a v poslední minutě po odvolání jinak vynikajícího J. Seemanna z branky vykřesal naději Jahoda na 6:5. Naděje však rozptýlil Troníček při pokračující rakovnické power play střelou do opuštěné svatyně v posledních sekundách hry.

„První poločas nám nevyšel, ale po přestávce jsme byli důraznější, proměnili jsme konečně šance a Bohemku potrápili až do konce,“ reagoval hrající trenér Pavel Hraba.

HC 1972 Rakovník – HC Kadaň 5:3 (3:1)

Soupeř povzbuzený remízou se Slavií Praha začal odvážně i proti Rakovníku, ale postupně HC 1972 ukázal svoji technickou i fyzickou převahu. Na góly se však hodně nadřel, ten první zaznamenal Krýsl, druhý Jahoda a třetím odpověděl na kadaňskou trefu Bodnára Dašek z trestného rohu. I po poločasovém odpočinku Rakovník hlídal náskok i díky výbornému J. Seemannovi v brance. Na góly Ostaše a Jahody dokázali odpovědět jen Bodnár a Lahoda, který však neproměnil penaltu.

„Tři body nás posunuli zase blíže do play off o titul, s výsledkem jsem spokojený, i když jsme v tomto střetnutí spálili dost šancí,“ řekl po utkání trenér Pavel Hraba.

„V remízovém zápase se Slavií Praha jsme vydali hodně sil, ty nám chyběly s Rakovníkem, který hrál týmověji než my,“ doplnila jedna z výrazných kadaňských opor Petr Bodnár.

HC 1972: J. Seemann – Dašek, Bicek, Ostaš, Krýsl, Jahoda, Šára, M. Seemann, Hudeček, Jungmann, Gregor.

Trenér: Pavel Hraba.

AUTOR: Miroslav Koloc