HBC Rondo Teplice – HBC Nové Strašecí 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

„Zasloužená výhra soupeře, byl po celý zápas jasně lepší, ve všech aspektech hry. Od druhé třetiny nemohu týmu vytknout snahu, chtíč ani bojovnost. Ale na tak zkušeného soupeře to bylo málo. Druhý zápas v řadě na venkovních hřištích jsme nehráli ani jednu přesilovku, což mi přijde minimálně udivující, ale vem to čert," povzdechl si kouč Novostrašeckých Jan Falař, jenž v obou zbývajících podzimních duelech doufá v bodový zisk. „Musíme bodovat v Jihlavě a s Třemošnou. Když získáme 4 až 5 bodů, budeme podzim hodnotit velmi kladně."

Samotný zápas začali lépe Tepličtí, ale z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Čížek v samostatném úniku překonal brankáře Vaníčka kličkou do bekhendu – 0:1. Z vedení se ovšem hosté radovali jen 20 sekund. Po chybě v novostrašecké defenzivě se po střele Jarkovského prosadil dorážející Bačák – 1:1. Když už se zdálo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, udeřili domácí v početní výhodě, kterou využil Prokš – 2:1.

Ve druhé třetině zlepšili hosté pohyb a k vidění byl vyrovnaný hokejbal nahoru-dolů. V 17. minutě Čadek vybojoval balonek a nahrávkou před opuštěnou klec věnoval dárek Kmeťovi, jenž neměl problém skórovat – 2:2. Byl to však právě Kmeť, který vzápětí nezachytil náběh Chmeliny, jenž na zadní tyči zužitkoval pas Bíma – 3:2.Zlomovou čtvrtou branku vstřelili domácí při přesilové hře. Po trpělivé kombinaci zakončoval do prázdné branky Plachý. Novostrašečtí již nenašli dostatek sil na obrat a minutu a půl před koncem inkasovali ještě jednou – 5:2.

Do konce podzimu čekají celek hrajícího trenéra Falaře ještě dva duely. 20. 11. se Nové Strašecí představí v Jihlavě, o týden později v Třemošné. 

HBC Nové Strašecí: Liška (Dvořák) – Samšuk, Duchoň T., Lev, Husák – Falař, Čadek, Kmeť, Hlavsa, Brada, Čížek, Duchoň O., Ševčík.

Autoři: Ondřej Duchoň, Josef Rod.