Proti Kladnu preferovali Bubáci jednoduchý hokejbal s rychlým přechodem středního pásma, který slavil úspěch. První část ovládli po brankách O. Duchoně a Falaře 2:0. Hrozili i Kladenští, ale domácí držel výborný Jirsa v bráně. Třetí a premiérový gól v novostrašeckém dresu vstřelil Patera, jehož zásah Bubákům v těžkých chvílích velmi pomohl. Když pak Douša a po něm Samšuk využili přesilové hry, domácí fanoušci se dostali do euforie. Kladenští už se zmohli pouze na čestný úspěch, který zařídil v dvojnásobné přesilovce Artl.

„V těchto zápasech nerozhoduje, na kterém místě tabulky se momentálně týmy nachází. Atmosféru v šatně byla úžasná. Premiéra sedmnáctiletého brankáře Lukáše Jirsy dopadla na výbornou. Mužstvo bojovalo jako jeden muž a ovládalo hru jednoduchou přímočarostí se zajištěnou obranou. Touto hrou jsme zaskočili nejen soupeře, ale možná i sami sebe,“ byl v euforii trenér Bubáků Václav Pavlík.

Po souboji s Kladnem, který stál Novostrašecké spoustu sil, se Bubáci proti Brnu rozjížděli pomaleji, přesto se dostali do vedení, když střelu Husáka dorazil do odkryté klece Patera. Vzápětí však Brňané srovnali, vytvořili se velký tlak, který korunovali brankou Šmardy. V prostřední části domácí zlepšili pohyb a gól visel několikrát na vlásku. Vyrovnání se dočkali Bubáci až v 39. minutě. Po vyhraném buly Kmetě mířil přesně Falař.

Penaltový rozstřel ovládli domácí, když na rozdíl od Moravanů proměnili jak O. Duchoň, tak i Patera. „Obhájit výkon a výsledek z předešlého dne a potvrdit, že se nejednalo o náhodu, je mnohdy těžší. Tým bojoval i za nepříznivého stavu, čehož si vážím. Zisk pěti bodů nás posouvá nejen v tabulce, ale především morálně na vyšší úroveň. Děkujeme divákům, že nás opět přišli podpořit,“ dodal spokojený Pavlík.

Nové Strašecí – J. F. Kladno 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Branky NS: 2x Douša, O. Duchoň, Patera, Falař.
N. Strašecí: Jirsa (Dvořák) – Douša, Duchoň T., Lev, Husák – Samšuk, Falař, Kmeť, Patera, Brada, Duchoň O., Hlavsa, Brožek.

Nové Strašecí – B. Brno 3:2 SN (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0)
Branky NS: Patera, Falař, rozhodující nájezd: O. Duchoň.
N. Strašecí: Dvořák (Jirsa) – Douša, Duchoň T., Lev, Husák, Tománek – Samšuk, Falař, Kmeť, Patera, Brada, Duchoň O., Hlavsa, Hamouz, Vaňo.