Gól na 4:4 navíc inkasovali sekundu před koncem řádné hrací doby.

HBK Bulldogs Brno – HBC Nové Strašecí
4:5 po s.n. (1:2, 1:1, 2:1)

„Před zápasem bych dva body bral, po průběhu, kdy jsme 2:0, 3:1 a 4:3 vedli, už tolik ne. A nechat si dát vyrovnávací branku sekundu před koncem je silná káva. Snad nám ten bodík nebude na konci chybět," doufá hrající kouč Novostrašeckých Jan Falař, jehož mrzí zbytečné individuální chyby.

„I když to byl první jarní zápas, dělali jsme hloupé chyby a na můj vkus jsme byli ve spoustě situací laxní. Musíme zapracovat na práci pod tlakem, když nemáme čas, vymýšlíme hlouposti a házíme balónek jeden po druhém."

Úvod utkání zachytili lépe hosté a za svou aktivitu byli odměněni, když Tomáš Duchoň posunul míček na bratra Ondřeje, který zpoza červené překvapil brankáře Schönbergera – 0:1. Domácí byli evidentně zaskočeni a Bubáci zanedlouho udeřili podruhé. Krásnou individuální akcí se blýskl Kmeť, který přešel přes dva hráče, našel Falaře, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 0:2. Poté se hosté uspokojili, za což pykali, když snížil Šmarda – 1:2.
V 18. minutě zahrávali Brňané přesilovou hru. Po jejím neproměnění však udeřilo na druhé straně, když se prosadil O. Duchoň – 1:3. Dvoubrankové vedení nevydrželo dlouho. Po nedovolených zákrocích Čížka a Douši šli hosté do tří a brzy inkasovali – 2:3.

Ve třetí části udeřili jako první domácí. Po ráně Šmardy se míček odrazil do předbrankového prostoru, odkud si jej za svá záda nešťastně srazil brankář Dvořák – 3:3. Vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho, po nahrávkách Kmeťe a Falaře postupoval na Schönbergera osamocený Samšuk a střelou na zadní tyč mu nedal šanci – 3:4. Závěr byl velmi hektický. Dvacet sekund před koncem byl vyloučen po naprosto zbytečném zákroku Čadek, Moravané odvolali brankáře a snažili se o vyrovnání. Samšuk vyhodil jen ke Klímovi, ten vystřelil a míček se odrazil k volnému Šmardovi, který ho v čase 44:59 uklidil do odkryté klece – 4:4.

Na řadu přišly samostatné nájezdy, které zvládli lépe hosté, když rozhodující nájezd proměnil Čížek.

Po dvoubodové výhře se hokejbalisté Nového Strašecí posunuli na osmou pozici zaručující play off. V neděli od 14 h. změří Bubáci v domácím souboji síly s Jindřichovým Hradcem.

HBC Nové Strašecí: Dvořák (Liška) – Douša, Duchoň T., Lev, Soukup – Husák, Samšuk, Čížek, Čadek, Kmeť, Brada, Duchoň O., Vaňo. Hrající trenér Jan Falař.