Strašecí nevytěžilo nic z dobrého úvodu a místo toho inkasovalo od Kučera, nicméně pak měl štěstí Douša, protože jeho ránu tečovala obrana za záda brankáře Ústí Řehoře - 1:1. Rozhodla až druhá perioda, v níž domácí chvíli vypadli z role a Severočeši je rychle ztrestali dvěma zásahy za bezmocného Dvořáka.

Do zápasu se svěřenci trenéra Jiřího Veselého dostali znovu ve třetí třetině, kdy lev po akci Slabého s Kmetěm snížil ale pak už bubáci gól nedali, i když zejména v závěru protivníka tvrdě svírali.

Příští víkend pak zajíždějí na náročný trip na východ Čech, kdy se v sobotu představí v Poličce a v neděli v Heřmanově Městci.

Travelling Jargs na zápase Kladno - Liberec
Travelling Jagrs opět v Kladně. Bohužel i se smutkem po kamarádovi

Ve druhé lize hrál Rakovník doma s Rafany Praha, které v úvodu soutěže porazil na jejich hřišti 5:3. Jenže přímou bitvu o třetí místo tentokrát bez extraligové opory Pražáka z Kladna nezvládl, už od začátku nestíhal bránit šance soupeře a prohrál 1:6. Jedinou branku dával za stavu 1:5 Kučaba. Nyní je Rakovník až pátý, dostalo se před něj i béčko Kladna.

Zmíněný Ondřej Pražák, který má zkušenosti z reprezentace, zazářil o víkendu pěti kanadskými body v dresu Kladna proti Plzni - extraliga měla přednost. Pražák se ale přestěhoval do Rakovníka a hodně mu od začátku sezony pomáhá.

„Měli problémy s kádrem, tak jsem se dohodl v Kladně, zda budou souhlasit, a pomáhám Rakovničákům. Oni zase pustili do Kladna Honzu Pospíšila a Leoše Gerlicha, takže aspoň jezdíme společně na tréninky. Po Karlovarce jsme v Kladně za pětadvacet minut a ještě má člověk s kým pokecat,“ říká zkušený původem Moravan ze Vsetína, jenž v pouhých čtyřech zápasech zaznamenal 11 bodů a je druhým nejproduktivnějším borcem za Janem Prokopem. Ten má bodů 18, ale zápasů sedm.

HBC Kladno - HBC Plzeň 9:1,   4. 11. 2023 / CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / 4. 11. 2023HBC Kladno - HBC Plzeň 9:1, 4. 11. 2023 / CROSSDOCK Extraliga hokejbalu / 4. 11. 2023. Ondřej PražákZdroj: Bohumil Kučera