Sobota byla v listopadovém počasí přelomem, a i přes odpolední přeháňky se hrálo neúnavně a s plným nasazením. Diagonálně rozdělený kurt umožnil průběh soubojů v obou skupinách současně a hrálo se, jak pravidla pro vícečlenné hry povolují, zkráceně do 11 bodů, pokud se v poslední hře nepovedlo vítězi nahrát více bodů, kdy mohl výsledek skončit i čtrnáctkou na jeho kontě.

I skóre bylo pro celkové umístění důležité. Pozvánka zvala hráče k zahájení v 10 hodin, hrát se však začalo až v 10:30 pro pozdní příjezdy některých týmů – tabulky obou skupin se tak zaplnily až kolem čtvrté odpolední. Zkušený statistik (nehrající) John hbitě zpracoval dosažené výsledky:

Do finálové skupiny postoupili z červené skupiny Magda a Jirka (3 výhry) a Daniela s Emkou (2 výhry), ale lepší skóre než Ála a Honzík a Kunýs s Lenkou, rovněž s dvěma výhrami, z modré skupiny Marcela s Vlastíkem (3 výhry) a Turzáci (2 výhry, ale lepší skóre než Lucka s Káťou a Vítci (rovněž s dvěma výhrami).

Finálová tabulka znamenala 3 zápasy pro každý tým, ale vzhledem k pozdní hodině se hrály jen boje s týmy opačných skupin a výsledek týmů stejné výchozí skupiny se započítal. Z finálové tabulky vyšli vítězně Marcela s Vlastíkem (bez porážky), druzí Daniela s Emkou (dvě vítězství), třetí Magda a Jirka (jedno vítězství), čtvrtí – bramborová medaile – Turzáci (bez vítězství).

Další pořadí (jen statisticky, na trávě se pro deštík letos nedohrávalo): 5. Honzík a Ála, 6. Lucka s Káťou, 7. Vítci, 8. Lenka a Kunýs, 9. Bára a Honzik, 10. Ivo a Ria.

Pro urychlení průběhu turnajů v pétanque v příštích letech zamýšlejí organizátoři zbudovat další pétanque kurt v areálu klubu.

MARCELA KRČMÁŘOVÁ