Ta za sebou po čtyřech okruzích nechala jednašedesát soupeřů těch nejzvučnějších jmen, když nakonec obsadila pátou pozici.
„A to jsem ještě udělala několik velice zbytečných chyb v základním úderu. Kdybych zahrála o dvě rány lépe, byla bych druhá, čtyři rány mne dělily od prvenství. Povedlo se mi závěrečné kolo, kdy jsem finišovala s absolutně nejlepším výsledkem dne. Podařilo se mi zahrát dvacet tři rány.

První devítku jsem šla dokonce jen s jednou chybou! Na druhé devítce jsem bohužel zahrála jednu trojku a jednu dvojku.
Primárním cílem ale před dneškem bylo, abych získala jedno z osmi volných míst do zítřejšího turnaje PPA/APA Tournament Players Championship, kam jsem dosud kvalifikovaná nebyla,“ zrekapitulovala Olivia Prokopová, která v úterý zahrála celkově sto dvě rány.

O jedenáct ran více dosáhl druhý z evropských profesionálů - Švéd Richard Lockner, na něhož opět zbylo umístění až ve třetí desítce startovního pole!

Stejný počet ran jako vzpomínaný seveřan zahrál v kategorii amatérů i další z rakovnických hráčů Tomáš Feix, jenž ve své kategorii obsadil ze třiceti startujících sedmou pozici.

„S tak dobrým výsledkem jsem popravdě ani nepočítal. Každé umístění do desáté příčky je zde výborné. Jsem samozřejmě rád, že i já jsem vybojoval kvalifikaci pro zítřejší klání.“