„Přivítali jsem skutečně to nejlepší, co republika v této kategorii nabízí,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů Miloš Cafourek. Diváci tak měli možnost na vlastní oči spatřit celkem dvanáct celků. „Jednalo se o vítěze krajských přeborů a semifinalisty z loňského mistrovství. Mnohé z týmů byly navíc posíleny o špičkové zahraniční hráče,“ říká Cafourek.

Do finálového souboje se nakonec pavoukem probojovaly celky I. ČLTK Praha a Prostějov. „Byl to úžasný zápas. Po singlech byl stav nerozhodný 3:3. V chlapeckých deblech pak 4:4. Rozhodnout tedy musel závěrečný debl dívčí. První set vyhrál Prostějov, ve druhém naopak prohrál. Nakonec ale šťastně zvítězil v úplně posledním setu celého turnaje. Určitě jsem tedy v Rakovníku opět viděli některé z hráčů či hráček, kteří to jednou dotáhnou hodně daleko. Stejně tak tomu bylo v minulosti například u Vaidišové, Strýcové, Šafářové a tak dále,“ předpokládá Miloš Cafourek.

Ten na dotaz, kdy i rakovnické zařízení vyprodukuje hráče Top kvality, odpovídá. „Na této úrovni zatím žádného z hráčů nemáme. Střední Čechy tak zde zastupoval jen tým TK Neridé, který obsadil bronzovou příčku. My jsme v současné chvíli otevřeli další ročník „Tenisové školy Šárky Cafourkové“, do které se mohou přímo v našem areálu přihlásit všichni zájemci o tenis. Jednou by tak určitě mohli i v Rakovníku nadějní tenisté vyrůst.“