Poté však přišlo několik nešťastných ran a kritická 13. jamka, kterou zahrál až na sedm úderů a naděje na vítězství byly pryč. Turnaj zakončil na děleném 19. místě. „S výsledkem spokojený rozhodně nejsem, měl jsem na vítězství a je to velká škoda," litoval Cafourek.

Také čtěte: Rakovničtí podnikatelé Kaufland nevítají

Po prvním dni na hřišti resortu Pullman El Jadida Royal Golf & Spa, se šanovský rodák nacházel na čtvrtém místě, když zahrál celkem 73 jamek (3 rány pod par) a na prvního Němce Laiera ztrácel v tu chvíli tři údery. Ještě lépe se vedlo jeho krajanovi Matušovi, který byl po úvodním kole dokonce druhý.

Druhý den zahájil Cafourek na desáté jamce a zahájil ho výborně. Na jedenáctce, dvanáctce a patnáctce zahrál birdie, na šestnáctce sice bogey, ale na osmnáctce opět birdie a v tu chvíli se dělil o první příčku se skóre -1. Tu udržel přes tři bogey a jedno double bogey až do konce, ač se o ní musel podělit s krajanem Matušem a Chorvatem Kraaijem.

"Na poslední jamce jsem ještě stáhl ranku, ale ta už nic moc neřešila. Vzhledem k tomu, jak se turnaj vyvíjel, s celkovým umístěním rozhodně spokojen být nemůžu."

„Turnaj byl na velice těžkém hřišti a ještě k tomu foukal silný vítr, což mělo na výsledcích opravdu velký podíl. Přesto jsem první dvě kola zahrál super golf a dostal se do vedení a v tu chvíli věřil ve vítězství," přiznal Cafourek, který i závěrečné kolo začal výborně. Po úvodní desítce, kterou zahrál na poměry hřiště senzačně v paru, vedl se skóre +2 s náskokem dvou ran.

Dalších šest jamek však bylo pro hráče Relmostu přímo hororových. Double bogey na desítce, bogey na jedenáctce, par na dvanáctce, dokonce quadruple bogey na tříparové třinátce, bogey na čtrnáctce a double bogey na patnácté jamce.

„První devítku finálového kola jsem navázal na výkony z prvních dvou kol a 9 jamek před koncem jsem sám vedl. Na jamkách 9,10,11 jsem měl trochu smůlu, když po dobrých ranách jsem ztratil, ale stále jsem byl ve hře. Kritický moment přišel na 13. jamce. Těžký par 3, green je obklopený vodou. Dva míče jsem poslal do vody a bylo z toho sedm. Sice jsem to nevzdával, ale tam byl prakticky konec," popsal kritický moment Cafourek.

Deset poztrácených ran z šesti jamek znamenalo strmý pád. Ten ještě mírně zastavil na poslední jamce, kde zahrál birdie, ale byla to jen slabá útěcha. Osmdesát jedna ran znamenalo s celkovým skóre +11 pokles na konečně dělné 19. místo. Z elitní desítky vypadl nejen on, ale i druhý český golfista Stanislav Matuš.

Nepřehlédněte: Cyklostezky vedou kolem řeky i památek

„Po nešťastné třináctce jsem se ještě další dvě jamky oklepával a přidal tři zbytečné rány. Na poslední jamce jsem ještě stáhl ranku, ale ta už nic moc neřešila. Vzhledem k tomu, jak se turnaj vyvíjel, s celkovým umístěním rozhodně spokojen být nemůžu," dodal zklamaně jeden z nejlepších českých profesionálních golfistů Jan Cafourek.

Ten se ihned po tomto turnaji přesunul na další marockou štaci v rámci Pro Golf Tour. V těchto dnech bojuje o co nejlepší umístění na Open Royal Golf Anfa Mohammedia.