Po třetím kole Jiráskova memoriálu skupina A si čelo soutěžního pořadí udrželi Jiří Soukup (Karlovarský Šachklub Tiet), jenž porazil Mišiečka, a Jan Balín (Sokol Plzeň 1), který se úspěšně vypořádal s Volkem. Na dvaadvacátou příčku poskočil Plíva (ŠK Rakovník), který v „klubovém“ souboji velmi rychle remizoval s Radkem Wasserbauerem, jenž je aktuálně 25, když na svém účtu má tři remízy. další z rakovnických mladíků Jan Slanec porazil lounského Klakurku a je 31, a kolešovický Václav Hejda, který získal půl bodu na Novákovi z Úholiček, si sedí na 44 příčce.


Také o čelo skupiny B se dělí dva neporažení – Stanislav Zmeškal (Tj Sokol Údlice), jenž ve třetím kole porazil Hajšmana a Petr Minařík (ŠK Kladno), který přehrál Boháče. Domácí rakovnické barvy nejlépe hají Lukáš Georgiev, který si drží 17 příčku porážkou žateckého Mitošinka a 20 je aktuálně kolešovický Tomáš Urban, který tentokrát nestačil na Šteinfelda, reprezentujícího Fimu ČSOB.


Také o špičku souběžného Vicemistrovského turnaje se dělí dva hráči. Vítězstvím nad GM Lechtínským si neporazitelnost udržel GM Jiří Štoček a stejnou úspěšností se může pyšnit i GM Sergeev Vladimir, jenž porazil Jiřího Jirku.
Nedělní program na turnaji zpestřila i návštěva kapitána mužské reprezentace České republiky Michala Konopky. V pondělí pak účastníkům připravili pořadatelé nohejbalový turnaj. Dnes čeká na hráčky a hráče od 16 hodin další kolo