Tyhle holčiny se podle šéfky klubu Veroniky Slukové daly dohromady na konci loňského roku pro zábavu a odreagování ze sestav ve sportovním aerobiku. "Všechny makaly na maximum, nevynechávaly tréninky a poctivě se připravovaly na každé závody v jarní sezóně. Jejich výkon a především synchron byl závod od závodu lepší," komentovala cestu šikovné pětice Sluková.

V semifinále obsadily dívky druhé místo, ale ještě se vyšponovaly a finálovou sestavu zacvičily druhý den bez nejmenší chyby. Svým projevem strhly mnoho diváků a porota jejich výkon ocenila vysokými známkami, a tak se děvčata radovala z 1. místa a titulu mistryň Evropy pro rok 2023.

Také další reprezentantky Diamons Angels Academy zářily, byť těsně na medaili nedosáhly.

V kategorii Junior dua klub skvěle reprezentovaly Klaudie Kamlerová a Šárka Dudáčková (14 let), které v silné konkurenci nakonec obsadily nepopulární 4. místo. Stejně dopadla Šárka Stříbrská v kategorii Masters, jež je určena ženám nad 30 let. "Šárka je velký dříč a bojovnice, která zvládá skloubit péči o rodinu, práci, tréninky dětí a svoje vlastní tréninky. I přes omezenou přípravu v jarní sezóně kvůli nemoci a zranění, svou sestavu zvládla na jedničku," chválila zkušenou závodnici Veronika Sluková.

Nyní se děvčata z jejího klubu připravují na závěrečnou akademii, kterou nachystaly na tuto neděli 11. června v Tylově divadle v Rakovníku (16:00). Poté si užijí zasloužené volno a regeneraci, aby nabraly sílu na podzimní část sezony, kdy proběhne v Kladně mistrovství České republiky a v belgickém Gentu mistrovství světa.

"Všem závodnicím moc děkuji za skvělou reprezentaci našeho klubu a města Kladna. Velké díky patří samozřejmě i rodičům, kteří své děti plně podporují. Největší poděkování ode mě ale míří k trenérkám Markétě Vondráčkové a Linh Do Thuy, které vymýšlí našim závodnicím nádherné choreografie a se závodnicemi tráví nespočet hodin v tělocvičně i na závodech..