Další Cyklování a další downhill. Co nás diváky čeká nového?
Je to tak. Letos už posedmé se koná městský sjezd, neboli downtown, v Rakovníku. Pro diváky i jezdce jsme obnovili profil trati z roku 2013, takže jezdce čeká velký skok přes chodník nad Vysokou branou a za ním nová pasáž až k Vysoké bráně.

Co je ještě nového pro jezdce?
Kromě již zmíněné změny profilu tratě se v letošním roce rakovnický závod stal jedním ze tří zakládajících podniků Czech Downtown Tour, která je vůbec prvním seriálem spojujícím tento druh závodů u nás. To přiláká i velmi kvalitní závodníky, kteří se poperou o body do celkového hodnocení seriálu.

Vloni se zdálo, že se přihlásilo trochu méně účastníků než v ročnících předešlých, je to pravda?
Nemám k dispozici přesná čísla, ale každý rok se držíme na podobné úrovni v počtu přihlášených jezdců.

Kudy povede trasa a kde bude asi nejatraktivnější místo k focení a koukání?
Jak jsem zmínil již na začátku, trasa povede stejně jako předloni. Start je tedy v nejvyšším bodě lesoparku Jamka, poté se jezdci dostanou na panelovou cestu, na níž je čeká skok přes auto, a po prokličkování mezi domy na Mýtské ulici jezdce čeká staronová pasáž s velkým skokem přes cestu a navazující perličkou, kterou si necháme až jako sobotní překvapení. Poté následuje průjezd Katovou uličkou vedle Vysoké brány a pod branou jezdci zamíří tradičně do tržnice u Špejcharu a poté je čeká cílový skok na náměstí. To vše jezdcům zabere zhruba jeden a půl minuty a jedná se tak o jeden z nejdelších závodů tohoto druhu u nás.

Kolik závodníků očekáváte a s jakou účastí se pochlubí domácí scéna?
Počet závodníků je těžké odhadnout. Dost často se jezdci rozhodují ze dne na den, ale doufáme, že se zúčastní 70-80 lidí. V letošním roce se navíc po delší době objeví i odvážné dívky, a to hned čtyři. Místních jezdců odhaduji pět.

Jak bude sjezd hodnocen? Na závodníky čekají dvě jízdy…
Je to tak. Každého závodníka čekají dvě jízdy, z nichž se započítává do výsledků ta rychlejší. Letos se pojede ve třech kategoriích, a to ženy a muži jsou rozděleni podle druhu rámu kola na odpružené a pevné rámy.

Bude se dít v rámci Rakovnického cyklování ještě něco podobně adrenalinového jako sjezd?
Ano, již počtvrté se bude v pátek konat závod v paralelním slalomu v Jamce. Jde o závod dvou jezdců v paralelních drahách a postupujících vyřazovacím způsobem. Tréninky na tento závod budou začínat již ve dvě hodiny odpoledne a vlastní závod odstartuje v 17:30.