Celá akce trvala týden a obsahovala veškeré sporty, letos se na olympiádě objevil box vůbec poprvé za dosavadních pět ročníků. Pořadatelé přistoupili na názor, že i děti mají rády bojové sporty, a proto dostaly šanci své dovednosti ukázat a uplatnit.

„Naše výprava byla čtyřčlenná. Jeden závodník z Berouna si ale zlomil ruku, a tak boxovat nemohl. Jiřího Bilda z TJ TZ Rakovník doplnili dva kluci z Mladé Boleslavi, z nichž jeden získal zlatou medaili. Mně vypomáhal Marek Hauner, který se v září chystá na dokončení licence boxerského rozhodčího. Jsem rád, že se mnou Marek byl a také že Středočeský kraj bude mít zase dalšího rozhodčího, protože jich je málo,“ obeznámil nás na úvod Radek Červený.

První dva dny měli všichni boxeři na přípravu. Bylo to takové malé soustředění. Od čtvrtého dne se už boxovalo počínaje vyřazovacími koly, která vedla až do semifinále a finále. Rakovnický Jiří Bild skončil na 7. místě, což je pro chlapce, který boxovat asi tak čtyřikrát v životě, celkem úspěch.

Většina soupeřů měla za sebou zápasů tak čtyřicet. O stupínek lépe, na šesté pozici, se umístil boleslavský Safl. Vůbec nejlépe z celé skupiny a také jednotlivě boxoval boleslavský Bradáč. Ten zajistil středním Čechám zlatou medaili. Pro Radka to znamenalo hodně.

„Každý den se mi nepodaří někoho vést na jednom z největších šampionátů v ČR a přebírat gratulace za výborného boxera, kterého částečně připravuji. Byla to pro mě, ale určitě stokrát víc pro kluky, velká zkušenost. Získal jsem další kontakty a také jsme dostali pozvání na další boxerské akce konané v Olomouci,“ pochvaloval si Radek Červený.

Vstávat každé ráno v 5 hodin, vážit se, udržovat se, pracovat na sobě. To museli celý týden chlapci spolu s trenéry vydržet, ale některým se to vrátilo v podobě dobrých umístění. Stejně tak jako slavnostní zahájení olympiády Janem Železným, měla akce i svoje příjemné zakončení v Olomouci na náměstí. Středočeští boxeři museli za svými zápasy dojet vždy do Prostějova. Některé sporty se totiž odehrály mimo Olomouc.

„Na závěr bych rád poděkoval Marku Haunerovi, že mi se vším pomohl, také bych chtěl smeknoput před klukama, které jsem vedl, protože i když měli mnohdy mnohem méně odboxováno, zápasů se nezalekli a bojovali, co to šlo. I pro mě to byla čest, když jsem byl boxerskou asociací vybrán jako trenér Středočeského kraje,“ rozloučil se Radek Červený.