Suchdol nad Lužnicí – HBC Nové Strašecí 4:5 po SN (0:2, 1:2, 3:0 – 0:1)

Nové Strašecí ve své první sezoně v národní lize přešlo do finále právě přes pražské Kovo. Situace se po třech letech bude opakovat. Avšak s tím rozdílem, že série nebude mít jasného favorita. Navíc se na rozdíl od semifinále roku 2008 bude začínat na Kocourku. Týmy mají i přesto, že už jsou všechny série u konce, volný víkend. Začíná se poslední dubnovou sobotu.

Poprvé ve čtvrtfinálové sérii padla v první třetině víc než jedna branka. Modrožlutý tým vstoupil do utkání aktivněji a odměnou za to mu byly dvě rychlé branky Krtičky a Sýkory – 0:2 Baráth, který tentokrát dostal přednost před Šnoblem, neměl v brance Strašecí příliš práce. V polovině zápasu pak předvedla dvojice Krtička – Sýkora nejhezčí akci zápasu.

První jmenovaný vystihl rozehrávku při početní výhodě soupeře, vyměnil si míček se Sýkorou a svoji druhou brankou v oslabení přidal další gól do domácí sítě. O chvíli později využil dvojnásobnou přesilovku Pechanec a bylo to 4:0. Ani to však domácí hráče a fanoušky neodradilo. Diváci v Suchdole nad Lužnicí vytvořili zápasu skvělou kulisu, které nechyběly ani efekty v podobě dýmovnic.

Nejen za pomoci fanoušků, ale hlavně díky laxnímu výkonu Strašecí se domácí dokázali vrátit do hry. V závěru druhé části zaváhal za brankou Kuna a domácí se dostali na dostřel tří branek. Začátek poslední třetiny byl v režii domácích. Hostům se hra rozsypala jako pověstný domeček z karet a znamenalo to jediné – vyrovnání! Mezi brankou na 2:4 a na 4:4 uběhlo 5 minut. Suchdolští měli navrch a hnáni skvělým publikem byli na koni.

„Nechápu, jak se náš tým může během několika minut takto složit,“ komentoval třetí třetinu kouč hostů Josef Moravec.

Myšlenka případného čtvrtého zápasu ale favorita odradila a o postupu chtěl rozhodnout v základní hrací době. To se však nepodařilo a gól nepřineslo ani desetiminutové nastavení. Více než dvoustovka fandů se tak mohla těšit na dramatické rozuzlení. Nájezdy nakonec skončily nejrychlejším možným způsobem. Jako dobrý tah se ukázala i výměna brankářů v týmu Strašecí. „Cítil jsem, že by to mohlo vyjít,“ komentoval výměnu Barátha za Šnobla trenér Moravec. A měl pravdu.

K prvním nájezdu se postavil Horáček a střelou mezi betony dal první branku rozstřelu. Šnobl byl pak na místě. Trefil se suverénním způsobem i Sýkora a domácí byli pod tlakem. Ani další domácí hráč se nedokázal prosadit a hosty tak mohl zásadním způsobem přiblížit Průša. Ten si poradil zkušeně a po dalším neproměněném nájezdu domácích mohlo slavit Nové Strašecí.

Jako rozhodující branka zápasu tak bude v historických tabulkách zapsána trefa Horáčka. „Vše jsem udělal špatně. Ještě že je na světě Venca Horáček, který za mě všechno zachránil,“ uvedl obránce František Kuna, nejhorší hráč zápasu. Na to, že Horáček potřeboval ke své první brance v sezoně prázdné hřiště a jen soupeřova brankáře, se už historie ptát nebude.

Jedno stříbro a dva bronzy. Taková je bilance Nového Strašecí v této soutěži. Letos má tým z Kocourku opět nakročeno k úspěchu. Semifinálová série začíná 30. dubna v Kocourek Aréně a pokračuje o den později. Pro informaci o začátku obou duelů sledujte strašecký web.

STATISTIKY:

Branky: 30. Kubal (Blecha), 32. Císař (Lakatoš), 34. Lakatoš (Císař), 37. Laurinc (Blafka, Kalát) – 5. a 17. Krtička (na obě Sýkora, na první Duchoň), 7. Sýkora (Kuna), 29. Pechanec (Krtička, Sýkora), rozhodující nájezd Horáček.
Vyloučení: 5:8, navíc Černý (NS) 10 minut, využití: 0:1, v oslabení: 0:2
Střely na branku: 30:21.
Diváci: 217
Strašecí: Baráth (na nájezdy Šnobl) – Duchoň, Kuna, Douša, Husák, Benda, Samšuk – Daenemark, Sýkora, Krtička – Průša, Horáček, Čížek – Wittmayer, Pechanec, Černý. Trenér Josef Moravec.

FRANTIŠEK KUNA