Ve výpravě do Českých Budějovic byl kromě již známých borců i jeden nováček. Právě Michal Zelenka, který nastoupil v kategorii kadetů do 60 kg proti Olahovi z BC DIDI, si svoji premiéru skvěle užil a zkušenějšího soupeře deklasoval ve druhém kole R.S.C.

„Michal nastoupil bez respektu a měl chuť vyhrát. Naopak jeho soupeř jej nejspíš podcenil a to se v boxu nevyplácí. Pro Michala to je skvělý vstup do soutěžního ringu, napoprvé to nikdy není jednoduché“ shodl se trenér Radek Červený s asistenty Petrem Kuncem a Jaroslavem Němečkem. Další vítězství do své statistiky si připsal i kadet v kat. do 48 kg Partik Bartoš. Jeho soupeř, plzeňský Weisner, mu byl sice vyrovnaným partnerem, ale ještě než zazněl gong ukončující první kolo, bylo hotovo. Partik vyhrál R.S.C. a jeho klub tak získal dolší body do dlouhodobé soutěže.

Další z rakovnických Bartošů René v kategorii kadet do 58 kg narazil mezi provazy na domácího Janáka z BK Samson. René vyznává spíše technické než silové pojetí boxu a o vítězi nakonec rozhodoval až bodový součet rozhodčích. Ti přiznali vítězství na stranu budějovického rohovníka. Posledním rakovničanem, který se dostal mezi budějovické provazy, byl junior do 72 kg Tomáš Kopecký, který si minule poradil s favorizovaným plzeňanem Kvěchem. Tentokrát se postavil proti třeboňskému Chadramovi, ale štěstí už jeho rukavicím přálo méně. Chadrama vyhrál na body.

V rakovnické výpravě byl i junior Jan Bartoš, ale pořadatelé pro něj neměli soupeře. „Dvě jasná vítězství a dvě prohry na body. Není to zase tak špatná bilance. Jsem rád, že se podařilo vyhrát Michalovi i Patrikovi, přál bych samozřejmě vítězství i Tomášovi a Renému, kteří zatím jsou takovými bodovými smolaři a určitě by to pro ně byla vzpruha. Přesto i jim děkuji za dobrou reprezentaci oddílu,“ řekl závěrem trenér Radek Červený.
Další kolo oblastní soutěže se koná v Třeboni.