HC Rakovník - Kert Park 1:3 (1:2,0:1,0:0)

Vše podstatné se odehrálo v závěru první části a během druhé třetiny. V 13. minutě se hosté dostali do vedení, na které dokázal Rakovník odpovědět hned v následující minutě. Ve středním pásmu Šíma protečoval míček na Hradeckého, jenž poslal do samostatného úniku Myslivce a ten kličkou do bekhendu nedal Miklovi šanci. Rakovničtí se však z vyrovnání neradovali dlouho, když 25 sekund před sirénou vrátil Wróbel Kertu vedení.

Domácí měli během prostřední části několik výborných příležitostí ke skórování, ani jednu však neproměnili a tak přišel trest. Hosté hráli přesilovou hru, když si Kovář pokryl u mantinelu míček, uvolnil se a trefil šibenici – 1:3. Další branky se přítomní diváci do konce utkání nedočkali, a tak si Rakovničtí připsali další porážku.

„Podle mě jsme sehráli jeden z těch lepších podzimních zápasů, co se týče výkonu. Na to, jak dobrý proti nám stál soupeř, jsme ho dvě třetiny dokázali přehrávat, ale bohužel jsme si to prohráli díky dvěma hloupým gólům, které jsme dostali v první třetině," popsal příčiny další porážky rakovnický hokejbalista Martin Tvarůžek, jehož mrzel hlavně druhý gól a neproměněné příležitosti v prostřední části. „Ten druhý padl pouze 25 sekund před koncem třetiny. Je to škoda. My pak měli v první půlce druhé části spoustu příležitostí, které jsme však neproměnili. Netrefili jsme ani odkrytou bránu z bezprostřední blízkosti. Když hosté přidali třetí branku z přesilovky, už jsme s tím nic neudělali."

Rakovnické hokejbalisty čekají do konce podzimní části ještě tři utkání, doma s Kovem, v Pardubicích a opět doma se Sudoměřicemi. Nejbližší domácí duel s pražským Kovem odehrají Rakovničtí již ve čtvrtek v 11 hodin a Martin Tvarůžek si nepřeje nic jiného než vítězství. „Na takovém výkonu, jaký jsme předvedli proti Kertu, se dá stavět a můžeme se od něho odrazit. Čekají nás tři poslední zápasy podzimní sezony, ze kterých musíme získat šest bodů. Ve čtvrtek nás čeká Kovo, které musíme porazit, stejně jako Sudoměřice, které hostíme příští týden."

Gól HBC Rakovník: Myslivec, vyloučení 4:3, využití 0:1.

HBC Rakovník: Solar (Gerlich) – Pechanec, Pospíšil, Suchý, Sýkora, O. Tvarůžek – Eitler, Hradecký, Martínek, Myslivec, Polívka, Sýkora ml., Šíma, Tlustý, M. Tvarůžek.