Na obou stranách naskočilo několik extraligových hráčů. Bubáci nasadili nadějného Zdrůbeckého a po zranění se rozehrávajícího Prokopa. Beroun měl k dispozici oba své odchovance, kteří roky válí za Kladno, Martina Kohouta i Jiřího Hrabára.

Strašečtí hodili nepovedený podzim, kdy byli v tabulce skupiny Západ až na předposlední místě, za hlavy. A tentokrát měl trenér Vít Samšuk k dispozici nejen výbornou sestavu, ale také hráče, kteří zápas odmakali naplno. Od začátku byli ve skóre napřed, a to i ve druhé třetině, kdy hráli trochu hru na rybáře – takže povolili a pak zase přitáhli.

Rozhodující góly dával hlavní nositel ofenzivy Michal Javůrek a jeho druhý zásah dvě minuty před koncem z přesilovky se nakonec ukázal jako rozhodující. Kelti totiž zásluhou bomby Hrabára ještě stihli necelou půl minutku před klaksonem korigovat na 6:5, ale víc už nezvládli.

Strašecí je sice dál předposlední, ale na Kelty se téměř dotáhlo, ztrácí jediný bodík. Berounští mají ovšem o zápas méně.

Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou.
Legendární střelec Nový přivezl do Berouna Izrael. Ve středu se hraje znovu

„Body nemáme, přestože šanci jsme rozhodně měli. Některé inkasované branky však byly hodně laciné,“ mínil kouč Berouna Roman Novák, jenž dokonce sáhl po dvou třetinách k výměně gólmana a Laina nahradil Koudelou.

Žehral ale také na ofenzivu. „Na každý vstřelený gól jsme se poměrně nadřeli a navíc pokaždé, když jsme se přiblížili na dostřel, soupeř své vedení navýšil. I díky dalším výsledkům se ze souboje o play-off v naší skupině stává solidní drama, ve kterém budou rozhodovat maličkosti," předvídá budoucí dramata Roman Novák.

HBC Nové Strašecí – Kelti 2008 6:5 (1:0, 4:3, 1:1). Branky: 9. T. Duchoň (Kmeť), 17. Slabý (Čadek), 17. Javůrek (Prokop, Lukáš), 21. Zdrůbecký (Javůrek), 28. Frolík (Kmeť), 44. Javůrek (Kmeť) – 17. Martin Kohout (Beneš, Maršoun), 23. Marek Kohout (Vozdecký), 25. Taufer (Hrabár), 35. Martin Kohout (Taufer), 45. Hrabár (Beneš).