Rakovnické derby v Jandačově sále rakovnické sokolovny přineslo vyrovnaný pouze úvod, kdy za KST bodoval pár Vlček-Přibík proti Štenglovi se Štěpánkem a za KK Holý s Kolocem, kteří porazili debl Kos-Andrt. Poté se již projevila vyšší výkonnost favorizovaného lídra soutěže. Za stavu 1:4 sice snížil Štěpánek, který přehrál Kosa, o vysokém vítězství však definitivně rozhodli Kos a Přibík, kteří udolali v pětisetových bitvách Štěpánka resp. Štengla. Poslední dvě dvouhry už se ani neodehrály.
„Naším cílem bylo v sobotu vyhrát a dostat v tabulce pod sebe Příbram, což se nám povedlo beze zbytku. V neděli proti KST B jsme měli jen na dílčí úspěchy a soupeř, který letos myslí na postup do divize, byl nad naše síly,“ uznal stolní tenista KK Jan Štengl.

 


Že dopadlo derby podle předpokladů potvrdil i jeho protějšek Jan Přibík: „Výsledek je jednoznačný a i průběh jednoznačný byl. Jediné překvapení byla jejich výhra ve čtyřhře, jinak to dopadlo podle předpokladů. Oni mají dva hráče – Štěpánka a Štengla, kteří s námi můžou hrát teoreticky vyrovnanou partii, ale na to, aby nás porazili to nestačí,“ byl upřímný Přibík.
Kromě béčka KST vyhrálo i céčko, které porazilo Sokol Příbram vysoko 10:3, ale první půlka utkání byla celkem vyrovnaná, a to do stavu 5:3, když V. Štepka přehrál Císaře a Krůta Mráze v pátém setu 11:8. Poté již bodovali pouze Rakovničtí, kteří díky výhře udrželi šestou pozici.


S příbramským Sokolem změřil síly i KK Rakovník a připsal si výhru 10:6 po bezchybném Štěpánkově výkonu, ke kterému se přidal i Štengl, bod získal Cír a v úvodu bodoval i debl Holý-Koloc.


Špatný víkend měl poslední zástupce v krajské soutěži I. třídy – Sokol Hředle, který padl na stolech posledního Slavoje Obecnice 4:10 a Slovanu Kladno podlehl dokonce 0:10. V tabulce zůstávají Hředelští předposlední.