„Favorit nás přejel jako mašina. Vůbec nebylo, co řešit. Šanovští nemají v této soutěži co dělat a podle toho vypadají i výsledky. Jsou v pohodě, akorát v minulém kole přišel kolaps. Bohužel, snad nás to nebude stát sestup,“ smutnil po utkání vedoucí KST Rakovník Martin Kettner. 


Po úvodních čtyřhrách byl stav ještě vyrovnaný. Nejprve Vaculík s Hejdou zvládli koncovky setů proti mladíkům Hýžovi s Janem Pisárem. Za hosty ovšem vyrovnal Vorlíček s Kettnerem, kteří ve čtyřech setech přehráli Štepku s Koděrou.

 


Poté už úřadoval domácí favorit. Jan Cafourek si bez ztráty setu poradil s mladým Pisárem, Vorlíček dokázal Hejdovi sebrat pouze set, Vaculík nedal šanci Hýžovi a stejně si vedl i Štepka s Kettnerem. To už byla šanovská mašina rozjetá naplno a když Hejda, Vaculík a Štěpka získali další tři body, zdálo se, že derby skončí stejným výsledkem jako vloni v říjnu. Pak přišel na řadu nejdelší zápas dne, který obstaral Cafourek s Kettnerem. Oba hráči měli v pátém setu několik mečbolů, ale nakonec měl více štěstí rakovnický hráč a slavil výhru 17:15 v pátém setu. Další bod získal bez boje J. Pisár, kterému pro bolesti hlavy vzdal Vaculík. Hosté nesložili zbraně a bojovali, ale Vorlíček ve velmi pohledné pětisetové bitvě nestačil na Štepku a konečné slovo měl domácí J. Cafourek, když dokázal otočit zápas s Hýžou a zvítězil v pěti setech. 


Body TJ Šanov: Štěpka 3, Hejda 2, Cafourek 2, Vaculík 2, čtyřhra: Vaculík – Hejda. 
Body KST Rakovník: Kettner 1, Vorlíček 0, Pisár Jan 0, Hýža 0, 1W.O, čtyřhra: Vorlíček – Kettner.