IHC Rakovník – Žalhostice Clowns 12:2 ( 4:1, 3:0, 3:1, 2:0)

Po těsném vítězství (8:6) v minulém utkání v Žalhosticích mohli rakovničtí hokejisté mít určité obavy o výsledek. Nastoupili ale v poměrně silné sestavě a hlavně měli vynikající úvod do zápasu. Zvláště první čtyřka na ploše přímo „řádila“ a dala více než polovinu rakovnických gólů. Nahrávky Jiřího Karla většinou našly úspěšného střelce Ondřeje Fišera a nebylo divu, že po první čtvrtině Rakovník vedl už 4:1. Podobný průběh měla i druhá čtvrtina hry. Rakovničtí vůbec nepouštěli překvapeného soupeře k většímu ohrožení branky a přidali další tři trefy. Po vynikajícím výkonu celého týmu dosáhli svého druhého nejvyššího vítězství v první lize.

„Škoda, že utkání nemohli vidět naši fanoušci, kteří nás například při utkání z Pískem hodně povzbuzovali a po zápase nás odměnili i potleskem. V takové atmosféře se výborně hraje a je nám líto, že jsme kvůli vodě nemohli před nimi utkání v neděli sehrát. Rád bych je tedy pozval na čtvrtek 22.5. v 19.30, kdy na rakovnickém zimáku sehrajeme v náhradním termínu utkání s Prosport Litoměřice (minulé utkání vyhrál Rakovník 3:2),“ vyjádřil se vedoucí týmu Petr Horník.

Rakovničtí jsou v tabulce stále druzí za Pískem. Oba týmy mají deset bodů, Písek o zápas méně.

Branky: Fišer 4, Karel 2, Gebhart, Pilík, Franěk, Vostrý, Boháč, Kutílek P. – Waldhauser, Kampf.
Nahrávky: Karel 5, Gebhart 3, Fišer 2, Pospíchal, Kutílek P. – Štýbr, Hančl.
Rozhodčí: Stehlík Michal.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 1:0.
IHC Rakovník: Vítovec – Karel, Fišer, Kutílek J., Beneš (Vostrý) - Boháč, Gebhart, Kutílek P., Mayer - Pilík, Kozák, Pospíchal, Franěk.
Trenér: Horník.