HBC Rakovník – Spectrum Praha 3:4 ( 0:1, 2:0, 1:2) p 0:1

Domácí začali aktivněji, do zakončení se však dostávali sporadicky, nejčastěji to byli Gerlich a Kučaba, a Spectrum naopak jednu ze střel proměnilo v první gól zápasu, který se chvílemi měnil v deštivé lázně. V druhé třetině Rakovník využil přesilovku a M. Tvarůžek si připsal asistenci Pechancovi.

I u druhého gólu byl M. Tvarůžek a když na začátku třetího dějství Martínek zvýšil na rozdíl dvou branek, zdálo se být vše na dobré cestě. Uher však střelou od modré dal hostům naději, kterou proměnili ve vyrovnání a v prvních sekundách prodloužení i v druhou výhru na rakovnickém stadionu.

„K sobotnímu zápasu jsme přistoupili tak, jak jsme měli. Od začátku jsme byli v pohybu, což na soupeře platí. Navíc jsme hráli v klidu a nebyli jsme zbytečně nervozní jako před domácím publikem v Rakovníku. Díky hattricku Míry Polívky a brance Ondry Tvarůžka jsme si v klidu pohlídali vítězství 2:4.

Nedělní utkání na domácí půdě, stejně jako první zápas, doprovázel vydatný déšť. Tento ráz počasí nám vůbec nevyhovuje. Soupeř měl lepší první třetinu a zaslouženě vedl. Poté jsme ve druhé třetině po gólech Vojty Pechance a M. Tvarůžka dokázali zápas otočit. Navíc ve třetí sérii jsme přidali další branku Lukášem Martínkem. Jenže místo toho, abychom v klidu dohráli, zbytečně jsme v útočném pásmu faulovali a soupeř snížil z přesilovky. Poté jsme vyrobili ještě jednu chybu v obranném pásmu a hráči Spectra vyrovnali…

Ke konci normální hrací doby navíc musel faulovat O. Tvarůžek, protože by šel hráč Spectra sám na bránu. Takže soupeř začal prodloužení přesilovkou, kterou zanedlouho využil. Zápas jsme si prohráli sami, kvůli zbytečnému faulu a nedůrazu v brankovišti.
Když nám v dalším zápase bude konečně přát počasí a budeme celý zápas běhat, věřím, že sérii ještě vrátíme k rozhodujícímu zápasu do Rakovníka," neztrácí víru v konečný úspěch Martin Tvarůžek.

HBC Rakovník: Hubálek - Cafourek, Pavlák, Sunkovský, O. Tvarůžek, Schierl, Polívka, Kučaba, Pechanec, Prajzler, Martínek, Gerlich, Dvořák. Hrající trenér Martin Tvarůžek.

MIROSLAV KOLOC, BIANKA JOGLOVÁ