Olympik Mělník B – Atlantic Rakovník 7:5 (6:1)

„Věděli jsme, že nás čeká nesmírně těžké utkání. Vůbec se nám nepovedla první desetiminutovka, kdy naše chyby soupeř nemilosrdně trestal. Mělník byl lepší v prvním poločase, my jej přehrávali ve druhém. Velká škoda, že se nám nepovedlo branky vstřelit dříve," litoval rakovnický futsalista Marek Tvrz, kterému se jinak tempo divizního šlágru líbilo. „Utkání mělo výbornou úroveň a diváci si museli přijít na své."

Hosté zažili jeden z nejhorších vstupů do zápasu v této sezoně. Po sérii individuálních chyb, které potrestali postupně Benda, Vokoun ml. a Veselý, se domácí favorit ujal vedení 3:0 již v 5. minutě. Když pak v 9. minutě využil další okénko v rakovnické obraně znovu Veselý a o tři minuty později také Prejsa, bylo skóre z pohledu Rakovnických děsivé – 5:0. Atlanticu se v koncovce nedařilo, dvakrát byl sám před brankářem Šmejkalem Červený, ale přestřelil branku a podobně si vedl po signálu z trestného kopu Polák, který rovněž zamířil v čisté příležitosti mimo tři tyče. Bombu Vodrážky zase bravurně kryl Šmejkal a za tyto neproměněné šance byli hosté potrestáni. V 18. minutě se prosadil Dvorný a hostům hrozil debakl – 6:0. Následně Sklenka zahodil devítimetrový trestný kop. Stejnou příležitost měl i Kabele v poslední vteřině prvního poločasu a bombou do šibenice prostřelil Šmejkala – 6:1.

Do druhé části nastoupili mnohem živěji hosté. Hned na začátku druhé půle měli Rakovničtí řadu velkých šancí, ale nebylo jim přáno se dotáhnout brankově zpět do zápasu. Na druhé straně své spoluhráče zachránil výborně chytající Kabele. Přesto se na straně domácích ve 28. minutě prosadil Rejman a o vítězi v tu chvíli nikdo nepochyboval – 7:1. Atlanticu se ovšem povedlo to samé, co před týdnem s Turnovem. V posledních deseti minutách měli hosté jasně fyzicky navrch a začali soupeře přehrávat. Ve 34. minutě se Červený prezentoval pěknou individuální akcí a dovedl ji do zdárného konce – 7:2. O minutu později se prosadil střelecky i Polák – 7:3. Ve 37. minutě Mates zakončil parádní kombinační akci střelou do prázdné branky a utkání rázem dostalo nový nádech. Hostům se bohužel podařilo další branku vstřelit až ve 39. minutě, kdy se prosadil Polák – 7:5. Více již Rakovničtí nestihli a po devítizápasové vítězné šňůře našli přemožitele.

„Mrzí nás, že naše série byla ukončena. Zvlášť když jsme k tomu přispěli hodně sami. V pátek chceme porazit druhé Teplice a vrátit se do boje o přední příčky. Věřím, že na Stochov na utkání s tímto zvučným soupeřem přijede zástup fanoušků z Rakovnicka," dodal optimisticky Marek Tvrz.

Atlantic Rakovník: Kabele – Polák, Sklenka, Severin, Jirásek, M. Tvrz, P. Tvrz, Mates, T. Vodrážka, J. Červený.
Trenér: Tomáš Rendl.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod