Mezi českou reprezentaci se ze dvou nominačních závodů podařilo přes silnou konkurenci probojovat i závodnicím z rakovnicko-kladenského klubu Diamond Angel Academy a klub tak měl želízka v ohni jak v hlavním závodě mistrovství Evropy, tak nominačním sítem prošla i řada závodnic do soutěže International Novice Cup.

„Projít v Česku nominačními závody je velice těžké, závodnic je ve všech kategoriích hodně a tím, že patříme v tomto sportu k těm nejlepším na světě, tak konkurence u nás je obrovská, takže z nominace tolika závodníků máme ohromnou radost," hodnotí jarní sezonu za klub Šárka Stříbrská.

Čtvrtek 30. května patřil základním kolům Novice cup, kdy se v kategorii Mini women 8 -10 představila Petra Sinkulová a Sára Jirasová a oběma se podařilo postoupit do finále. O pár hodin později ze svého základního kola postoupila i Nelly Hořavová (Junior women) a Adéla Parmová (Youth women). Mezi finalisty se probojovalo ještě Mini duo Vendula Boháčová a Valerie Brožová.

Páteční den odstartoval závod FISAF International European Sport Aerobic & Fintess Championschips, kde si ze svých základních kol zajistila postup nejen skvělá Klaudie Kamlerová (Junior women), ale dařilo se i ostatním. K finalistům se připojilo duo Míša Qyunh Anh Khuc Ngoc se Simonou Ortmannovou (Junior Duo), Klaudie Kamlerová a Šárka Dudáčková (Junior Duo) a tým viralmoves ve složení Marie Doležalová, Šárka Dudáčková, Berta Holakovská, Sabrina Thuy Duong Nguyen a Sára Skalická (Junior Petite fitness).

„Všechny holky daly do příprav na Evropu vše a opravdu na trénincích dřely, takže když do finálových kol postoupily všechny naše závodní sestavy, měli jsme všichni ohromnou radost," hodnotí trenérky.

Finálové sestavy si tak diamantoví andělé šli doslova užít. Nejdříve je čekalo finále International Novice Cup, kde v kategorii Mini women Diamond zabrali hned dvě medailové příčky. Petra Sinkulová brala bronz a ještě o stupínek výš vystoupala Sára Jirasová, která si na krk pověsila stříbro.

Neméně úspěšné bylo i Mini Duo, které předvedlo nejlepší výkon jarní sezony a právem tak Vendula Boháčová a Valerie Brožová vezou domů další stříbro. Adéla Parmová ve svém finále skončila těsně pod stupni vítězů a obsadila 4. místo a Nelly Hořavová se ve svém finále vybojovala úžasné 7. místo, což je v konkurenci 25 ti závodnic z celé Evropy skvělým výsledkem začínající závodnice. Obě dívky si oproti svým základním kolům o jednu příčku polepšily.

Neděle 2. června pak patřila finále Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Klaudie Kamlerová byla ve finále skvělá a udržela tak 5. místo (Junior women).

Dále klub čekala vystoupení obou juniorských dvojic. "Míša se Simčou si ze svého prvního mezinárodního šampionátu odváží 5. místo, jejich kolegyně Klaudie a Šárka byly o příčku výš, když jim bronz unikl o pár bodů, ale po prvotním zklamání je potřeba si uvědomit, že obě dua patří mezi pět nejlepších v Evropě a smutek byl hned pryč," řekl Stříbrská.

Na závěr čekal na akci juniorský tým Virolmoves. Finále bylo opravdu velkolepé, holky předvedly neskutečné výkony a o vítězství rozhodla jediná známka a pro letošní rok si sestava ve složení Sára, Berta, Maru, Šárka a Sabri vezou domů titul 1. Vicemistryně Evropy.

"Atmosféra závodů byla úžasná, veliké díky patří městu Rakovník za podporu našeho klubu a ostatním sponzorům, kteří nám umožnili na závod vyjet. Dále moc děkujeme našim trenérům (Lin Do Thuy, Klára Hlaváčková, Linda Holubová, Gabriela Vimrová, Markéta Vondráčková, Šárka Stříbrská a Monika Šímová), kteří ukazují, že jsou profíky ve svém oboru a neustále se vzdělávají a posouvají a tím náš klub patří mezi nejlepší v Česku (pátý nejúspěšnější klub ČR za rok 2023)," uzavřel svoje hodnocení úspěšného šampionátu rakovnicko-kladensý klub.