„Do Hradce jsme odjížděli s tím, že bychom zde měli vyhrát. K této smělé myšlence nás vedlo to, že jsme s ním doma docela nešťastně prohráli 2:3 a také poslední dobré výkony nám zvyšovaly sebedůvěru,“ řekl své prvotní představy o utkání kouč Roman Ostrýž.
Domácí celek chtěl moc vyhrát, a proto povolal jako posilu Bolehovského. Tento hráč v minulosti hrál velmi důstojnou roli v extralize mužů např. v Brně, Odolené Vodě a několik let se živil volejbalem v zahraničních ligách.

„Když jsem jej viděl na place, tak mi docela zatrnulo a byl jsem ještě víc nervózní. Už tak mi hrála každá žilka v těle. V prvním setu Jonáš Celerýn na postu nahrávače zaskočil domácího soupeře podáním - skákanou plachtou, vedli jsme 6:1. Postupně soupeř rakovnický náskok svojí urputnou hrou snížil a vyrovnal, ale Jaky, Luky a Méďa smečovali jako z partesu (Jakovský Petr, Kuboš David, Gucký Lukáš) a vyhráli jsme první set 25:21.

Drama vrcholilo v druhém setu, stav 19:19, soupeř si dával tajm, protože jiným způsobem není schopen pendolíno z Rakovníka zastavit. Ale pozor! Diváci se takticky navážejí nejen do hráčů, ale i do mě. Začaly lítat sprosté urážky na naší adresu, bohužel my si nic nenecháváme líbit a rozhodčí nás napomenul.

Vážený čtenáři, ve sportu a v politice je to tak, že divák (politik) může všechno, ale hráč (dělný lid - voliči) musí držet ústa a krok. Takže diváci uráželi (politici úspěšně bojují s korupcí s plnými břichy a porcují medvěda), hráč a trenér dostane zasloužený trest (voličům se sníží platy a zvýší se daně), ale přesto vyhráváme 25:19.

Hádka s diváky nás paradoxně nesrazila na kolena, jak diváci doufali, ale nakopla. Vždyť ani komunisté tady nebyli věčně. Arogance se nevyplácí a čím jsem starší, tím více věřím, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Vedli jsme 2:0 na sety a mám obavy, abychom si zase neudělali něco do kalhot a nebáli se vyhrát, jako minulé dva zápasy. Hradec ve třetím setu hrál jako o život.

Diváci jim byli osmým hráčem. Na hřišti se spustila urputná bitva. Obě družstva nedarovala nic tomu druhému zadarmo. Někdy při nás stáli všichni svatí, když Sáďa (Sadílek) ekvilibristickým zákrokem vybírá tvrdé smeče hradeckých hráčů. Panda řádí na bloku a Pier (Trojan Štěpán) štípe parkety.

Vyhráváme 3:0. Jednu bitvu jsme zvládli, ale musíme zvládnout vyhrát celou válku, a to je udržet Rakovník v první volejbalové lize,“ neskutečně zajímavě a nevšedně popsal trenér Ostrýž páteční duel.

V sobotu hrál VKR zápas na MFF Praha a ostudně prohrál 0:3 (21,8,22).

„Volejbalovým termínem konstatuji – byla to HABEŠ. No budu doufat, že příští týden doma budeme snad hrát lépe. Do Rakovníka přijede v pátek 9.12. Česká Lípa a v sobotu Benátky. Obě družstva poslední dobou jedou na vítězné vlně. Tak zajděte povzbudit. Budeme rádi,“ dodal na závěr Roman Ostrýž.

BIANKA JOGLOVÁ, ROMAN OSTRÝŽ