Na exkurzi konanou ve spolupráci IVS Budy Křivoklátsko o.p.s. a Správy CHKO Křivoklátsko na Krušnou horu odjíždělo šestnáct účastníků.
Přesně tolik, kolik se vešlo do malého autobusu pana Kohouta.
Za pořadatele IVS Budy Křivoklátsko zdůraznila Jiřina Prošková: „Mohli jsme se s ním vyšplhat až skoro na vrchol Krušné hory, odkud je překrásný výhled do blízkých Brd. Průvodcem byl pan Pastor, který nadšeně vyprávěl o životě horníků a jejich nelehké práci v železných hutích a historii Krušnohorska.“

Výklad byl zpestřen zajímavým povídáním lektorů ze Správy CHKO Křivoklátsko Petry Karešové o nádherné květeně a Josefa Jedličky, který informace ještě doplňoval z hlediska geologického a historického. Poslední zastávkou byl hřbitov v Novém Jáchymově a rodný dům Josefa Jungmanna v Hudlicích. „Celou exkurzi dokumentovala paní Jana Jirásková za což jí patří veliký dík. Děkuji lektorům, fotografce Janě Jiráskové i všem účastníkům Evropského dne parků a těším se s nimi nashledanou na další exkurzi k Evropskému dni parků II., která se koná 4. června opět od 9 hodin v IVS Budy,“ upozornila Jiřina Prošková. Trasa povede do NPR Kohoutov a nejvyšší horu Křivoklátska Těchovín.
Přihlaste se včas, účast je omezena počtem míst v autobusu.⋌