Kdy vás napadlo tuto akci uspořádat?
Teď to budou dva roky od otevření našeho fitness centra a nápad na založení takové akce z toho přirozeně vyplynul. Když jsme dělali akci při ročním výročí otevření fitka, tak na ní se začal profilovat zájem, lidi se ptali a v podstatě nás na to přivedli. Od loňského května jsme začali připravovat tuto soutěž, kde se musí projít určitým sítem, aby vám přidělili statut pořadatele pod svazem kulturistiky a fitness České republiky. Postupně jsme splňovali kritéria, která nastavili, a těsně před Vánoci nám oznámili, že jsme je splnili. A teď se nám dokonce povedlo získat pohárovou soutěž, což je v žebříčku ještě výš.

Kulturistická soutěž zde neproběhla už pěknou řádku let, je tedy zajímavé, že akci pořádá právě vaše fitness, které bude slavit teprve dva roky existence…
Nedávno jsme se o tom bavili s ikonou rakovnické kulturistiky Sašou Večeřou a ten říkal, že přibližně před dvacet lety něco pořádali a že se jim to povedlo. V podstatě s ním jsem to probírala, neboť u nás cvičí, a Saša viděl pořádání takové akce pozitivně. Pro tuto skupinu lidí je to podle něj hodně zajímavá aktivita, neboť ve středních Čechách se tyto akce dělají hlavně v Kutné Hoře, na Příbramsku, takže trochu jiným směrem. Rakovník má v tomto i dobrou polohu – do Kladna i do Prahy je dobrá dojezdnost. Samozřejmě na druhé straně je s tím spousta práce, když ne s prodělkem, tak zůstaneme na nule. My jako fitness chceme jít dopředu, nastavili jsme směry, které tady předtím vůbec nebyly, a i konkurenci to začínalo zajímat. Konkurence je dobrá, zdravá a je dobré být o ten krok napřed.

Co říká na organizování této akce vaše okolí?
Je to týmová práce. Já jsem sice možná nejvíce na očích, vkládám příspěvky na facebook a podobně, ale jsem ráda, že mám podporu partnera, protože bez něj by tato akce neproběhla. Stejně mohu poděkovat lidem z fitka, kteří jsou v realizačním týmu a pomáhají mi.

Kolik očekáváte závodníků?
Vycházím z toho, co jezdí v průměru na mistrovství republiky, a to se pohybuje kolem stovky. Kromě toho je tam další nával lidí okolo, rodina, přátelé atd. Tito lidé objíždějí víceméně závody po celé republice. My jsme chytli poměrně dobrý termín, neboť je naše soutěž po mistrovství republiky a před mistrovstvím Evropy, takže všichni jsou ve formě a tu formu chtějí ukázat.

Když se dostaneme k samotnému programu, na co všechno se můžeme těšit?
Soutěž začíná od 11 hodin, kdy proběhne semifinále, a od 15 hodin bude pokračovat finále. Závodníci jsou rozděleni do jednotlivých váhových kategorií, muži do 80, 90 a nad 90 kg. Předtím jsou junioři a po mužích body fitness dívky a bikiny fitness, které jsou rozděleny podle výšky, a pak je tak kategorie muži physique a ti jsou také rozděleni podle výšky. Aktuálně nejvíce obsazované kategorie jsou bikiny fitness a physique.
Po skončení soutěže plánujeme večerní afterparty v Domě osvěty. Jelikož během soutěže není prostor na další vystoupení, připravili jsme právě tuto akci. Bude tam vystoupení skupiny Cavalier, která je aktuálně velký boom a jejich motivační hudba je velmi žádaná i mezi sportovci. Kromě nich zde vystoupí i Jan Kareš, což je mistr světa ve shybech a držitel několika rekordů v Guinessově knize. Afterparty oceňují i závodníci, kteří půl roku předtím drží přísnou dietu, ale ti, kteří nejedou na evropský šampionát, se na to velmi těší, že se zde potkají se stejně naladěnými lidmi v uvolněnější atmosféře, kde už jde rivalita stranou.

Bude tam rovněž někdo z rakovnického okresu?
Já se přiznám, že nevím. Z našeho fitness se jedna dívka připravovala na bikiny fitness, ale ze zdravotních důvodů musela přerušit přípravu. Zda budou z jiných fitek, to netuším, neboť mi startovní listiny ještě neposlali.