VK Rakovník – Praga 3:0 (26, 20, 24)

Rakovník začal koncentrovaně a stále v 1.setu vedl. Až někdy kolem 18. bodu se to zadrhlo a soupeř bodově doháněl. Přišla tedy dramatická koncovka, kdy hosté ztráceli, ale Pato Rakovničáky servisem dostal do hry.

Pak měli hosté o bodík navrch a soupeř dal velký aut - 28:26 pro VKR. Ve 2. setu se Rakovničtí uklidnili a soupeře jasně přehráli. Na Pragovce bylo vidět, že se na nich 1. set podepsal. Rakovník hrál naopak celkově uvolněně a v poklidu 2. set dohrál 25:20.

„Ve 3. setu jsme na soupeře vlétli a vedli 5:1, 7:3 atd. Sérií několika 'juniorských' chyb jsme ho ale dostali do hry a rázem to bylo 21:22. Na hřišti se objevil Vaňous místo Lukeho. Sice špatně přihrál, ale sám si otočil vzápětí těžký míč - 22:22. A pak to byla přetahovaná, ve které jsme udrželi pevnější nervy – 26:24.

Celkově tedy 3:0 na sety. Přestože jsme se nevyvarovali herních výkyvů, tak jsme si vítězství zasloužili, protože jsme byli lepším týmem. Z individualit bych chtěl vyzdvihnout Pata, který soupeře likvidoval nejen svým servisem, ale i dobrým útokem a dařilo se mu i na bloku,“ popisuje dohrávku trenér Jan Malina.

VK Rakovník: N – Jonáš Celerýn, U - David Kuboš, B - Vojta Patočka, Štěpán Trojan, S - Petr Jakovec, Lukáš Gucký, libero - Matyáš Hiřman. Střídali: Tomáš Váňa, Tomáš John.

JAN MALINA