Konference se zúčastnilo i několik sportovních osobností. Kromě bývalého hokejového reprezentanta a olympijského vítěze Dominika Haška třeba někdejší gymnastická mistryně světa Věra Černá, další hokejista Jiří Šlégr, ředitel fotbalového 1. FK Příbram Petr Větrovský či příbramský volejbalista Miroslav Bezděka.
Konference byla již čtvrtá v pořadí, Dobeš postupně objede celé Čechy a Moravu. „Jednotlivé regiony nás podporují a pro nás je to jasným signálem, že myšlenky Hnutí pro sport mají smysl. Znamená to, že z přípravné fáze se posuneme do situace, kdy Hnutí pro sport začne regulérně fungovat a podnikat kroky ke zlepšení situace ve sportu," uvedl Dobeš, podle něhož bude hnutí fungovat na politické bázi. „Jinak nejsme prostředky schopni vybojovat, než se utkat ve férovém politickém boji," je přesvědčen.
Hnutí žádá především mnohem více peněz od státu do sportovního sektoru. Už na příští rok by to mohlo být 800 milionů. „Dostat peníze z hazardu do sportu ze sněmovny, v níž sedí dva bývalí vrcholoví sportovci, a asi patnáct fanoušků sportu, není rovný boj. Pro ministra financí máme připraven pozměňovací návrh, který počítá s navýšením u ministerstva školství v kapitole sportu o osm set milionů. Z toho tři sta milionů půjde úplně dolů klubům a jednotám, což se loni úplně nestalo. Proto budou právě pro ně v balíčku zamašličkovány, aby k nim opravdu dorazily," slibuje Dobeš.
Tvrdí navíc, že k zisku vysoké částky má ideálně připravenou půdu, už vzhledem k tomu, jak důležité hlasování parlament v tomto týdnu čeká. „Hlas poslance má ohromnou váhu a moc a natvrdo říkám, že ji chci využít ve prospěch sportu. Při důležitém hlasování se rozhodnu podle toho, jak se poslanci zachovají ke mně a kolegovi  Kádnerovi, s nímž pozměňovací návrh ohledně sportu předkládám," nezakrývá poslanec, jenž je přesvědčen, že sport je tématem apolitickým a mohou ho přijmout  levice i pravice.
Kromě zlepšení financování sportu je prioritou nově se rodícího seskupení i výchova dalších generací sportovních talentů. „Sport se musí stát životním stylem pro mladou generaci. K tomu je potřeba samostatný a stabilní rozpočet a podpora sportovní infrastruktury v regionech," připomněl Dobeš.
Za příklad dává  olympiádu v Londýně. „I tak protichůdní politici jako David Cameron a Tony Blair se shodli, že olympiáda by měla být startem pro změnu životního stylu Britů. Totéž bychom rádi převedli i do naší republiky, jejíž vláda investuje do sportu nejméně peněz v celé Evropě – je třetí od konce," varuje Dobeš.  Je mu jasné že síly hlasů od sportovců je veliká. „Musí být však jednotní. Systémem nepohne sólista, ale celý tým. Pokud nás skutečně bude dva miliony, tak je to síla, které málokdo odolá," uzavřel Dobeš.

Hašek: Masový sport musí
být přístupný všem

Slaný – Středečního setkání sportovců ve Slaném se zúčastnil i legendární hokejový brankář Dominik Hašek. Olympijský vítěz z Nagana prohlásil, že s myšlenkami, jež chce Hnutí pro sport propagovat, souhlasí, a přislíbil Hnutí svou podporu. „Hnutí je důležitý impuls ke změně současného stavu a rád svou aktivitou přispěji všude tam, kde se někdo bude snažit zajistit dnešním mladým lidem rovný přístup ke sportu. Je třeba začít již ve školách, kde by se tělocvik neměl považovat za okrajový předmět," řekl olympijský vítěz. 
Podle něj musí mít děti a široká veřejnost  možnost sportovat, proto pozvání přijal. „Schůzí bude ještě hodně a uvidíme, jak na vše budou lidé reagovat. Podle toho se rozhodnu. Masový sport musí být přístupný všem, tedy ne pouze pro moje děti, či děti rodičů s nadprůměrnými příjmy. Chci být součástí něčeho, co tuhle věc podporuje," přesvědčuje jeden z nejznámějších českých sportovců.
I on podobně zvedá varovný prst nad tím, že Česko je na jednom posledních míst co se týče peněz věnovaných státem do sportovního sektoru. „Udělali jsme snad už nějaký krok od roku 1990 a být třetí od konce je opravdu špatně. Pokud nás v hnutí budou statisíce nebo i miliony, můžeme vytvořit tlak na politiky, aby nevěnovali na sport tak malou částku," nabízí řešení.
Hašek se zastavil i u jedné konkrétní věci, která mu vadí už od dětství. Tou je tělocvik na školách, pořád předmět na chvostu hodnocení. „Naprosto vážně si myslím, že tělocvik je stejně důležitý jako matematika a není důvod, aby ho bylo tak málo, třeba jen dvě hodiny týdně. Byl bych rád, aby se i o tomhle diskutovalo, protože u nás je to tak, že když člověk dostane trojku z češtiny nebo matematiky, je to špatně, ale u tělocviku se to tak vážně nebere, nebo mu takovou známku nikdo nedá. Což je špatně, protože každé dítě je přece talentované na něco jiného a jestli jeden umí češtinu s matematikou, druhému jde zase tělocvik. A za to většinou žádná pochvala nepřijde, pedagogové tím potlačují sebevědomí dětí," myslí si legendární Dominátor.